Forum Noweezo Strona Główna Noweezo
tarot, runy, numerologia, astrologia i wiele, wiele więcej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Astrologia medyczna
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Noweezo Strona Główna -> Ogólnie o astrologii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Audrey
Wschodząca gwiazdaDołączył: 14 Lut 2014
Posty: 6734
Przeczytał: 50 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 20:26, 26 Lut 2014    Temat postu: Astrologia medyczna

Baran

Baran jest znakiem Ognia, należy do trygonu Ognia. Jak wiemy, znaki Zodiaku nie wyłaniają czystego temperamentu, natomiast trygony określają odpowiednią ich kombinację.

Trygon Ognia: do których należą:Baran, Lew, Strzelec, daje temperament żółciowo – nerwowy, natomiast Baran (w czystej postaci) posiada temperament choleryczny, czyli żółciowy.

Skóra tych osób na ogół jest: sucha i ciepła.

Kolor cery: – żóltawo-szary.

Podlega wpływom: Słońca i Marsa

Ze znakiem Barana związane są: głowa (bez dolnej szczęki i nosa), kości czaszki, mięśnie, naczynia krwionośne, nerwy twarzy i głowy oraz powierzchnia mózgu.

Kości: czaszki i twarzy z wyjątkiem nosowych, które podlegają Skorpionowi.

Muskuły: muskulatura głowy i twarzy, w szczególności oczu, czoła, ust, mózgu, uszu i muskuł żucia.

Tętnice: skroniowe i wewnętrzne.

Żyły: głowy.

Nerwy: mózgowe i głowy w ogóle.

Cechy konstytucji fizjologicznej: nadutleniająca.

Charakter żywiołowy Barana jest: gorący i suchy. Szczególnie Asc. w zn.Barana daje krzepkie, silne i żywotne ciało. Dużo ciepłoty własnej.

Znak Barana posiada podrzędny i wtórny wpływ: niedomagania nerek i pęcherza moczowego (przez opozycje do Wagi), diabetes-cukrzyca, bezsenność, zaburzenia pamięciowe.
Jak wiemy znak Barana odpowiedzialny jest za zachodzące w nagłych przypadkach procesy aktywizacji. Jest to jednoczesnie walka i obrona, kurczenie się mięśni i przyśpieszone tętno, wysokie cisnienie krwi i blokada trawienia - są to stany, które nie mogą trwać zbyt długo. Natomiast rolę antagonisty,pełni opozycyjna Waga przywracając organizmowi równowagę.
Narządem Barana w okolicy podległej Wadze są nadnercza, które produkują adrenalinę. Adrenalina, jak wiemy pobudza funkcje typowe Baranów przez aktywizację wszystkich rezerw energetycznych, przez przesyłanie cukru do krwi, zwężeniem naczyń krwionośnych i tym samym podwyższonym ciśnieniem krwi, przyspieszeniem tętna etc.
Narządem Wagi w okolicy podległej Baranowi jest narząd równowagi, znajduje sie w uchu srodkowym człowieka, oraz ośrodek regulacji ciepłoty ciała tzw. termostat,jest ukryty w mózgu Barana.
Bóle głowy (przyp.Baranowi) są często powodowane przez niedoczynność nerek (przyp.Wadze).

Skłonności do chorób: głowy, mózgu ( UWAGA: operacje głowy winno wykonywać się, kiedy Mars jest nad horyzontem ,
choroby: twarzy, oczu, uszu, górnej szczęki, zębów, języka . U osób spod znaku Barana może występować: nerwowość, częste bóle i zawroty głowy, migrena, wysokie gąrączki, z którymi organizm szybko sobie radzi, infekcje, ślepota, epilepsja, zapalenie opon mózgowych, udar mózgu – na tle miażdżycowym, zanik włosów, febra, wypryski, ropnie, czyraki, wysypki, stany zapalne, a także podatność na ataki serca i wylew krwi do mózgu
choroby zakażne jak: malaria, odra, szkarlatyna, różyczka, ospa wietrzna, czerwonka, róża, żółtaczka, trąd.

Osoby spod znaku Barana powinny uważać: na zranienia głowy i twarzy, na paraliż, utratę krwi, uderzenia, cięcia, postrzelenia, jak i oparzenia i zatrucia szczególnie: mięsem, kiełbasą, rybami i grzybami, ugryzienia przez jadowite płazy. A także na nadmiar Słońca, który dla nich jest bardzo niebezpieczny –głowę należy chronić (przed promieniami słonecznymi) np. kapeluszem, czapką itp.

Dla ludzi, u których znak Barana wschodzi na horyzoncie szkodliwe jest:
każde podniecenie nerwowe, a także przepracowanie.
Jednostki te, powinny zwalczać wrodzoną ruchliwość, nadmierną namiętność, niepokój wewnętrzny, a także skłonności do nagłych wybuchów gniewu.

Srodkiem wspomagającym Barany jest:fosforan potasu czyli Kalium phosphoricum - odpowiada za tworzenie szarej substancji mózgu. Działa antyseptycznie i regenerująco na tkanki, dlatego jest szczególnie wskazana przy: zatruciach krwi. Jest skuteczna we wszelkich stanach wyczerpania organizmu i umysłu.

Barany powinny także: zadbać o odpowiednią ilość snu - zwłaszcza sen przed północą jest właściwym źródłem siły kazdego organizmu. Należy pamiętać, że podczas snu, kiedy nasze mięśnie i organy naszego ciała odpoczywają i czynności naszego organizmu są spowolnione, wówczas otwiera się nasz splot słoneczny, który służy do przyjmowania i magazynowania energii w naszym ciele. Jest to tzw. węzeł zwojów nerwowych, stanowi część pnia współczulnego. To nasz akumulator, który podczas snu pobiera promieniowanie (magnetyczne, elektryczne i geopatyczne) Ziemi i Kosmosu.
Splot słoneczny zwany rownież czakrą swoją największą aktywność osiąga między godz. 22,30 a 1,30 - i to dlatego w tym czasie powinno się spać. A najlepsze pobieranie energii przez tą czakrę jest pozycja leżąca.

Znakom Ognia, (Baran, Lew. Strzelec) odpowiada Czakra III – splotu słonecznego. Jest to strefa witalności, posiada kolor – żółty. Jej planetą jest Mars. To uczucia, emocje, sensoryka. Zarządza impulsami: władzy, panowania, posiadania, podporządkowania, samolubstwa.

Cały system czakr jest pod nieustannym oddziaływaniem pola energoinformacyjnego „jeden świat porusza się w drugim” (bez wysiłku) – Rigeweda.

Dla ludzi ze wschodzącym zn. Barana na horyzoncie żle wpływają wszelkie napoje alkoholowe, a także potrawy i napoje rozgrzewające i podniecające. Osoby te muszą unikać wszelkich likierów i ciężkich win.
Powinni stosować wieczorną i poranną gimnastykę dla rozładowania organizmu. Wskazane są również chłodne kąpiele. Umiejętny i świadomy relaks psychiczny i fizyczny, to – medytacja – daje możliwość unikniecia licznych chorób, zwłaszcza chorób charakterystycznych dla jednostek „ognistych”.

Najważniejszymi punktami w horosk. jest położenie Słońca, Ksiezyca, Asc., władcy Asc., oraz Mars/Neptun i Mars/Saturn, a także midpunkty zarówno w horosk. natalnym jak i rekonwalescencji.
Ważne są również tranzyty planet ciężkich oraz stopnie progresywnego Słońca.
Szczególną uwagę powinno zwrócić się na aspekty: opozycje, czasami na kwadraturę. Znak opozycyjny pomoże ujawnić ukryte schorzenia.

Stopnie znaku Barana

01° Barana jest związany z mózgiem, wylewem krwi do mózgu.
02° - choroby powiązane ze środkowym płatem mózgu,
03° - móżdżek,
04° - gruczoł szyszynki,
05° - prawe i lewe oko,
06° - oczodół,
07° - uszy,
08° - kość policzkowa,
09° - soczewka oka,
10° - gałka oczna,
11° - nerw wzrokowy,
12° - język, 13stop. - komory mózgu,
14° - przedni, czołowy płat mózgu,
15° - boczny płat mózgu,
16° - pień, rdzeń,
17° - kanał kręgowy,
18° - nerw połączony układem sympatycznym,
19° - korpus, ciało - połączenie przyśrodko-cz.mózgu,
20° - podstawa kości,
21° - mięsień oczny,
22° - mięśnie policzkowe,
23° - mięsnie żucia,
24° - mięsień jarzmowy,
25° - mięsień mostkowo-obojczykowo-sutkowy,
26°- czaszka,
27° - sklepienie- kość czołowa,
28° - sklepienie - kość ciemieniowa i potyliczna,
29° - kanał słuchowy,
30°- gruczoł ślinianki przyusznej.

System Merydianów a znaki Zodiaku.

Zn. Barana, który oznacza aktywność, odwagę, śmiałość przypisano merydian klasyczny pęcherzyka żółciowego [PŻ].

Żółć gromadzona w pęcherzyku emulguje tłuszcze będące największym źródłem energii.
W tłuszczach natomiast rozpuszczają się witaminy i przenikają do krwioobiegu.
Witaminy aktywizują procesy metaboliczne.

Meridian pęcherzyka żółciowego [PŻ] przedstawia człowieka biegnącego, aktywnego. Męszczyznę, żołnierza aktywnego, jak Mars będący władcą zn. Barana.

Znak Barana należy do znaków o biegunowości i polaryzacji dodatniej, jest nieparzystym, męskim znakiem, posiada naturę związaną z rozkurczem, ekspansją, wolnością, destrukcją.

PŻ (pęcherzyk żółciowy) należy do Merydianu YANG (+) związany jest ze Słońcem, z braniem i ekspansją.

YANG to ruch na zewnątrz, ciepło, światło, płeć męska, element męski i jego odpowiedniki, łączy się z ruchem, rozprzestrzeniania oraz energią.
YANG to powierzchnia, tył i góra ciała. Męskiemu (+) YANG przyporządkowano narządy ciała wydrążone, puste, należą do nich: pęcherzyk żółciowy, potrójny ogrzewacz, jelito cienkie, żołądek, jelito grube, pęcherz moczowy oraz nerka prawa, chociaż z budowy jest YIN

Merydian YANG pobiera energię ze Słońca przez oczy i z otoczenia przez ręce przetwarzając ją i oddając Ziemi. Słońce dając energię merydianom YANG - uaktywnia nas.

źródło : [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Audrey
Wschodząca gwiazdaDołączył: 14 Lut 2014
Posty: 6734
Przeczytał: 50 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 9:47, 27 Lut 2014    Temat postu:

Byk

Jest znakiem ziemskim, należy do trygonu Ziemi. Jak wiemy znaki Zodiaku nie wyłaniają czystego temperamentu, trygony zatem określają odpowiednią ich kombinację.

Trygon Ziemi (Byk, Panna, Koziorożec), daje temperament limfatyczno-nerwowy, natomiast Byk (w czystej postaci) posiada temperament melancholiczno-flegmatyczny.

Trygonowi Ziemi przypisano najniższą z czakr - MULADHARĘ - I. czakrę - podstawy. Umiejscowiona jest u podstawy kręgosłupa. Łączy nas z Matką Ziemi. To aktywność i wola.
Czakra-podstawy odpowiedzialna jest:za funkcjonowanie człowieka na wszelkich fizycznych poziomach (atomowym, cząsteczkowym i systemowym), wiąże się ze wszystkimi kwestiami natury fizycznej (ciałem, zmysłami i zmysłowością, seksem, przetrwaniem, agresją i samoobroną). Na poziomie fizycznym łączy się z systemem wydzielania wewnetrznego poprzez gruczoły nadnercza. Jego energia wpływa na: miednicę, biodra, nogi, stopy. Przy złej pracy tego czakramu, mogą pojawić się choroby: nowotwór, białaczka, obniżona witalność, astma, bóle gardła, alergie, zaburzenia układu rozrodczego, artretyzm, bóle kolan, choroby krwi, zaburzenia psychiczne, nadwaga.

Przypisano jej kolor: - czerwony
Planetę - Słońce
i znaki Zodiaku należące do żywiołu Ziemi - Byk, Panna, Koziorożec.
Terapia kolorem: czerwonym i niebieskim.
Czerwony kolor: ożywia dając siłę życiową i odwagę. Odrobina niebieskiego pomoże przeniknąć popędy witalne siłą duchową.
Terapia kamieniami szlachetnymi: agat, hematyt, czerwony jaspis, granat, czerwony koral, rubin.
Jak wiemy, cały system czakr jest pod nieustannym oddziaływaniem pola energoinformacyjnego - "jeden świat porusza się w drugim" (bez wysiłku) - Rigeweda

W najniższym kręgu - I Czakrze - znajduje się akumulator Prany. I jeżeli określonymi metodami ta czakra zostanie pobudzona, to energia Prany podniesie się w górę i pobudzi wyższe czakry/czakramy.
W Muladharze odbywa się także transformacja Prany w inne formy energii.
Witalne ciało subtelne I.Czakry, określa siłę witalną człowieka, energię od której zależy siła woli danej jednostki.

Ze zn. Byka związane są:dolna część czaszki, ośrodki zmysłów przestrzeni, formy i koloru, z nosem, karkiem, szyją i tchawicą, gardłem, językiem, języczkiem, podniebieniem, migdałkami, trąbką Eustachiusza, tarczycą, gruczołami przyusznymi, strunami głosowymi, móżdżkiem, ale także z miedniczkami nerkowymi, moczowodami, narządami seksualnymi, okrężnicą, prostnicą (końcowa, silnie umięśniona część jelita grubego zakończona odbytem - jelito proste; odbytnica), z odbytem, kroczem, macicą.

Znak Byka cechuje: stałość i mała ruchliwość,konstytucja skrofuliczno-limfatyczna.

Posiada skłonności do chorób:
szyi, gardła, przełyku, anginy, przewodu słuchowego, głuchota, dyfterytu, krztusiec, zapalenie krtani, choroby tchawicy, cukrzyca, niezyt zoładka, choroba Basedowa (jest schorzeniem autoimmunologicznym o podłożu genetycznym, które najczęściej objawia się nadczynnością tarczycy), obrzeki szyjnych gruczołów chłonnych, rak języka, świnka, polipy nosa i gardła, chrypka, osłabienie strun głosowych, zwężenie lub nadmierne poszerzenie przełyku, naloty na języku, zapalenie migdałków, zapalenie zatok czołowych, reumatyzm karku, zapalenie narządów oddechowych, egzemy, apopleksja, a także wszelkie choroby przewlekłe, które atakują układ gruczołów i przemianę materii. Szczególnie wrażliwymi u Byka są gardło i górne drogi oddechowe, podbrzusze, a także układ krążenia - serce. Obciążony bywa także kark, gdzie kumuluje się nadmiar napięcia, czego wynikiem są częste bóle głowy.

Okres rekonwalescencji u Byków jest powolny. Powinien ograniczyć jedzenie i pić dużo wody. Gdy pojawią się pierwsze dolegliwości, nie powinien zwlekać z pójsciem do lekarza, bo choroba może przejść w stan przewlekły.
Wskazane dla nich są częste głodówki lecznicze.

Wpływ podrzędny przez opozycję Byk - Skorpion mają:
choroby płciowe, choroby organów moczowych - choroby genitaliów, macicy, odbytnicy.

Dla osób, u których znak Byka wschodzi na horyzoncie występują skłonności do: wygodnictwa i tycia.
Dlatego wskazanym jest ograniczenie jedzenia już od wczesnych lat życia, ograniczenie spożywania mięsa na korzyść warzyw. W dniach pełni lub nowiu Księżyca wskazane jest aby raz w miesiącu przeprowadzać post. Zaleca się także dużo ruchu na świeżym powietrzu.
Należy uważać się na przypadkowe kontakty z innymi ludźmi – by ustrzec się chorób wenerycznych czy Aids.
Nie zaleca się palenia papierosów, szkodzą także wszelkie napoje wyskokowe.
Występują częste choroby gardła, dlatego należy 0bjąć ten organ szczególna troską.

Mikroelementy zalecane Bykom:- natrium sulfuricum, czyli siarczan sodu, który eliminuje z tkanek nadmiar wody wraz ze złogami. Pobudza też narządy wydalnicze i trawienne: nerki i pęcherz moczowy, jelito grube i gruczoły trawienne jak: wątroba i trzustka. Przydatny przy: zaburzeniach trawienia i pokarmowych jak: biegunka, zatwardzenie, oraz przy zapaleniach w okolicy: szyji (gardło, migdałki), które to podlegają Bykowi.

Kości: stos szyjny;
Muskuły: gardła, krtani, szyi, karku;
Tętnice: zewnętrzne carotidy-tętnice, verteblares-międzykręgowe, basilar-podstawowe;
Żyły: occipitales-potyliczne, jugulares-szyjne

Najważniejszymi punktami w horosk. jest położenie Słońca, Ksiezyca, Asc., władcy Asc., oraz Mars/Neptun i Mars/Saturn, a także midpunkty zarówno w horosk. natalnym jak i rekonwalescencji.
Ważne są również tranzyty planet ciężkich oraz stopnie progresywnego Słońca.
Szczególna uwagę powinno zwrócić się na aspekty opozycje, czasami na kwadraturę.
Znak opozycyjny pomoże ujawnić ukryte schorzenia.

BYK

00° - Byka jest związany z gardłem, przełykiem
01° - z podniebieniem
02° - z gardłem – część ustna
03° – z języczkiem
04° – z jamą gardła
05° – z krtanią
06° – ze strunami głosowymi
07° – z nerwem szyjnym, karkowym
08° – z żyłą szyi
09° – z żyłą szyi, karku
10°,11°,12°,13° - z szyją, karkiem i splotem ramiennym
14° - struny głosowe
15° – z nagłośnią, jezyczkiem
16° - tętnica żylna sercowa
17° - gruczoł tarczycowy oraz migdałki
18° - Naczynie chłonki (Chłonka wchodzi w skład układu krążenia, płynie od tkanek i narządów do ukł. krwionośnego)
19° - tętnica szczękowa
20° - potylica
21° - arteria-tętnica z otworu nosowego
22° - mięsień języka
23° - ząbkowanie
24° - szczęka górna
25° - szczęka dolna
26° - kość nosowa
27° - kręg szczytowy (Atlas)
28° , 29° - Mięsień deltoidalny, oraz główny mięsień szyi
30° - mięsień trapezowy


System Merydianów a znaki Zodiaku.

Zn. Byka, który oznacza posiadanie majątku przypisano merydian pęcherza moczowego [PM].
Mocz gromadzony w pęcherzu moczowym po dziś dzień słuzy zwierzętom do znaczenia swego terytorium, swego stanu posiadania, majątku.

Znak Byka należy do znaków o biegunowości i polaryzacji ujemnej - YIN, jest parzystym znakiem, posiada naturę związaną ze skurczem, integracją, organizowaniem, przymusem, zniewoleniem.

YIN to: ruch wewnątrz, zimno,ciemno, płeć żeńska, element żeński i jej odpowiedniki, łączy sie z zastojem, z koncentrowaniem oraz substancją.
YIN to: przepływ energii w kierunkach: z góry w dół i od zewnątrz do środka.
Są trzy smaki mogące wytwarzać tego typu ruch w organiźmie: słony, kwaśny, gorzki (smaki te powodują ruch ku dołowi i ruch ku środka).
Ruch energii w górę, to np. wysokie ciśnienie krwi - może wywołać np. bóle głowy, albo wylew krwi do mózgu - wówczas można przyjąć pożywienie, które wywołuje ruch w dół, czyli smak słony.
W przypadku suchego kaszlu, który jest ruchem na zewnątrz - powinno przyjąć pożywienie o smaku poruszającym energię w dół i do środka (smak kwaśny, gorzki).
Elementowi żeńskiemu YIN przyporządkowano narzady ciała - lite (pełne) są to: wątroba, serce, osierdzie, śledziona, płuca i lewa nerka.

Natomiast Pęcherz moczowy [PM] należy do Merydianu YANG (+), związany jest ze Słońcem, z braniem i ekspansją.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Audrey
Wschodząca gwiazdaDołączył: 14 Lut 2014
Posty: 6734
Przeczytał: 50 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 9:48, 27 Lut 2014    Temat postu:

Bliźnięta

Bliźnięta razem z Wagą i Wodnikiem
nalezą do żywiołu Powietrza daje to temperament: żółciowo-sangwiniczny.
Natomiast Bliźnięta w czystej postaci to temperament: sangwiniczny.

Zywiołowi Powietrza – Bliźnięta, Waga, Wodnik przypisano Czakrę IV. – to strefa witalności.
Promieniuje kolorem: zielono-białym, rózowym i żółtym.
Planeta – Saturn
Umiejscowiony jest pośrodku klatki piersiowej – w siedzibie duszy, gdzie rodzą się: emocje oparte na bezwarunkowej miłości, przyjaźni i braterstwie.
Na poziomie fizycznym czakram związany jest z grasicą. Energia tego czakramu wpływa na: płuca, serce, krążenie krwi, skórę, oskrzela, górną część pleców i ramiona.

Kieruje: emocjami, miłością, nienawiscią itd.

Otwarta czakra serca na innych ludzi działa lecząco (kiedy chorujemy, cierpimy, a jednoczesnie odnosimy się do innych w sposób – pełny miłości – przyspieszamy proces zdrowienia).

Terapia kolorem: zielonym oraz różowym

Terapia kamieniami szlachetnymi: kwarc różowy, turmalin, szmaragd, jadeit.

[b]Znak Bliźniąt związany jest z: barkiem, ramionami, rękami, układem oddechowym, grasicą (u dzieci do 14-go roku życia), system nerwowy i kapilarny czyli włosowate naczynia krwionośne.
A przez znak opozycyjny - Strzelec: biodra i uda.

Funkcje: podtrzymanie informacyjnej wymiany z zewnętrznym środowiskiem i doprowadzenie poziomu aktywności organizmu, procesów wymiany, poziomu percepcji w zgodności ze środowiskiem zewnętrznym.
Transformacja uczuciowości percepcji, kodowanie i dekodowanie układu nerwowego. Utożsamienie reakcji zachowawczych z sygnałami środowiska zewnętrznego.

Kości: atlas, łopatki, górne i dolne kości ramion, szkielet ręki, 1-4 kości pacierzowej, główne żebra, tułów.

Muskuły: ramion, rąk i piersi.

Tętnice: podobojczykowe, ramienne, odłokciowe, mięśniowe, międzyżebrowe, pulsowe, łokciowe i obu płuc.

Żyły: płucne, piersi, ramion i grasicy.

Nerwy: cały system nerwowy.

Wpływ podrzędny: cały ustrój muskularny tkanek, szczególnie serca, worka sercowego, zapalenie organów oddechowych.

Cechy konstytucji: ruchliwość, lekkość, elegancja. Ciało krzepkie i odporne. Główną jej czynnością jest oksydacja krwi.

Władcą znaku Bliźniąt jest Merkury, któremu podlegają: organy mowy, słuchu i unerwienie narządów ruchu.

Osoby z tego znaku posiadają silniejszą konstytucję umysłową od fizycznej, dlatego powinni unikać nadmiernego natężenia/nadwyrężania umysłowego, powinni także oszczędzać swój układ nerwowy.

Konstytucja uczuciowa tych ludzi jest bardzo wrażliwa i delikatna.

U Bliźniąt słabymi punktami w organiźmie są: ręce, cały układ oddechowy (tchawica, oskrzela, płuca, zwłaszcza ich górna część i opłucna), język, a także układ nerwowy, szara substancja mózgu i psychika.

Posiadają skłonności do chorób: płuc, astmy, zapalenia oskrzeli, zapalenie opłucnej, gruźlica, zakłócenia układu sympatycznego, nerwowego, niedomagania i zranienia rak, ramion i pleców. Także: neurastenia, neuralgia, zaburzenia mowy, pamięci, neurozy, psychozy, manie, fobie, stany urojeniowe, obłąkanie, epilepsja, kleptomania.

Jeżeli chodzi o dzieci spod zn. Bliźniąt to powinny przebywać wśród dzieci spokojnych i zrównoważonych (np.typ Wagi), zwłaszcza dziewczynki podatne są na napady histerii.

Mikroelementy pomocne Bliźniętom to: Kalium muriaticum albo chloratum.
Chlorek potasu wytwarza między innymi włóknistą substancję krwi, fibrynę oraz włókna, które np. przy zapaleniu oskrzeli powstają jako ciągliwy, nitkowaty śluz. Sól działa absorbująco i wystepuje głównie w opucnej i otrzewnej. Jest stosowana w chorobach gorączkowych wraz z fosforanem żelaza (kiedy ostra faza się kończy, a choroba grozi przejściem w stan przewlekły). Sprawdziła się we wszystkich zapaleniach w okolicy narządów oddechowych jak: nos, gardło czy płuca.

Dla osób, u których na horyzoncie wschodzi znak Bliźniąt daje to:
nadwrażliwość nerwową połączona z podatnością do chorób górnych dróg oddechowych i płuc. Wskazane jest dłuższe przebywanie na świeżym powietrzu, jednak przy ograniczonej ruchliwości i zachowaniu spokoju.
Nie wskazane jest wszelkiego rodzaju podenerwowanie czy podniecenie, nie należy przeciążać umysłu.
Osoby te powinny nauczyć się wyciszania tak, aby ciało i dusza znajdowały się we wzajemnej harmonii.
W żadnym razie nie wolno dopuszczać do stanu depresji.
Należy ograniczyć jedzenie mięsa, najkorzystniejszym jest pożywienie mieszane.
Bardzo destrukcyjnie działa na tych ludzi alkohol i narkotyki, powodujące nadmierne podniecenie i degenerację nerwów.
A nikotyna szybciej niszczy płuca, niż u ludzi z innych znaków.
Bliźnięta powinny kłaść się spać wcześnie i wcześnie wstawać. Wystarcza im sen 9-cio godz., w tym co najmniej 2 godz. przed północą.

System Merydianów a znaki Zodiaku.

Znakowi Bliźniąt oznaczającemu komunikowanie, porozumiewanie się z innymi, przypisany jest merydian Płuc [P]. Wszyscy bowiem oddychamy tym samym powietrzem, posługując się mową, która jest drganiem powietrza na strunach głosowych. Powietrzem zawiadują płuca.

Znak Bliżniąt należy do znaków o biegunowości i polaryzacji dodatniej, jest znakiem nieparzystym, posiada naturę związaną z rozkurczem, ekspansją, wolnością, destrukcją.

Merydian płuc [P należy do merydianu Yin.
Yin to: ruch wewnątrz, zimno,ciemno, płeć żeńska, element żeński i jej odpowiedniki, łączy sie z zastojem, z koncentrowaniem oraz substancją.
YIN to: przepływ energii w kierunkach: z góry w dół i od zewnątrz do środka.
Są trzy smaki mogące wytwarzać tego typu ruch w organiźmie: słony, kwaśny, gorzki.
Elementowi żeńskiemu YIN przyporządkowano narzady, ciała - lite (pełne) są to: wątroba, serce, osierdzie, śledziona, płuca i lewa nerka.

Płuca kontrolują oddech, powodują ruch płynów wewnętrznych, rozprzestrzenianie i kierowanie do dołu, w celu oczyszczenia w nerkach. Kontrolują powierzchnię ciała w postaci energii obronnej. Zwierciadłem płuc jest – skóra, owłosienie ciała, nos i struny głosowe.

Czas maksymalny to godziny: od 3 do 5
Czas minimalny to godziny: od 15 do 17

Yin związany jest z Księżycem pobiera energię z Ziemi (Ziemia jest jest wspólną bazą dla Yang i Ying, na niej stoimy, jest naszą matką) i oddaje ją za pomocą rąk otoczeniu. Księżyc tu przypisany jest do Ziemi jest oscylatorem stymulującym poprzez merydiany naszą wrażliwość.

Najważniejszymi punktami w horosk. jest położenie Słońca, Ksiezyca, Asc., władcy Asc., oraz Mars/Neptun i Mars/Saturn, a także midpunkty zarówno w horosk. natalnym jak i rekonwalescencji.
Ważne są również tranzyty planet ciężkich oraz stopnie progresywnego Słońca.
Szczególna uwagę powinno zwrócić się na aspekty opozycje, czasami na kwadraturę Znak opozycyjny pomoże ujawnić ukryte schorzenia.

Stopnie znaku BLIŹNIĄT

01° - tchawica
02° - przełyk
03° - prawy, górny płat płuca
04° - prawy dolny płat płuca
05° - lewy górny płat płuca
06° - lewy dolny płat płuca
07° - wierzchołek-szczyt płuc
08° - oskrzela
09° - tętnica płucna
10° - wnęka płucna
11° - gruczoł grasicy
12° - śluz tchawiczny
13° - żyły płucne
14° - obojczyk
15° - łopatka
16° - opłucna
17° - pierwsze żebro
18° - drugie żebro
19° - mięśnie krtani
20° - trzecie żebro
21° - mięśnie ręki
22° - górna część ręki/ramię
23° - główka kości barkowej, ramieniowej
24° - wyrostek łokciowy (tylny)
25° - kość promieniowa
26° - kości nadgarstka, przegubu
27° - palce
28° - kości śródręcza
29° - czwarte żebro
30° - piąte żebro

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Audrey
Wschodząca gwiazdaDołączył: 14 Lut 2014
Posty: 6734
Przeczytał: 50 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 9:48, 27 Lut 2014    Temat postu:

RAK

Jest znakiem wodnym, należy do trygonu/żywiołu Wody. Jak wiemy znaki Zodiaku nie wyłaniają czystego temperamentu, trygony natomiast określają odpowiednią ich kombinację.

Znaki żywiołu Wody: czyli Rak, Skorpion i Ryby daja temperament limfatyczno – sangwiniczny, natomiast znak Raka w swej czystej postaci daje temperament: flegmatyczny

Żywiołowi Wody (Rak, Skorpion, Ryby) przypisano Czakrę II. – czakrę płciową - krzyżową. Położona jest w strefie witalności i świeci kolorem – pomarańczowym. Jej planetą-światłem jest Księżyc.
Jest połączona z jądrami u męszczyzn i jajnikami u kobiet. Energia tego czakramu wpływa na organy: moczowo – płciowe, macicę, nerki i narządy trawienne oraz dolną część pleców.
Jeżeli czakra jest zablokowana, mogą pojawić się zaburzenia: czynności seksualnych i choroby pęcherza moczowego.
Zakłócenia w II. czakrze najczęściej wywodzą się z okresu dojrzewania.

Terapia kolorem: pomarańczowym

Terapia kamieniami szlachetnymi: karneol, kamień księżycowy.

Rakowi przypisanoorgana i części ciała: przelyk, zoladek z calym systemem trawienia, klatke piersiowa, dolne partie pluc opłucna i blony sluzowe, łopatki,;

Kości: piersiowa, średnie żebra;

Muskuły: międzyżebrowe, przeponowe;

Tętnice: pachowe, przeponowe, miedzyzebrowe tylne, przewodu pokarmowego;

Żyły: przeponowe, zoladkowe, brzuszne-okołopepkowe, sutkowe;

Nerwy: splot sercowy, piersiowe, nerwy splotu wspolczulnego i wnętrznościowe;

Funkcje: asymilacji (to proces przyjmowania, przyswajania, pobierania), podtrzymanie równowagi organizmu (homeostaza), proces fermentacji, proces rozkladu, zabezpieczenie odtwarzania. Zachowanie i przekaz programu genetycznego. Ciaza i funkcje laktacji. Regulacja zewnetrznej aktywnosci w zaleznosci od stanu wewnetrznego srodowiska organizmu.
Aktualizacja dziedzicznych instynktownych reakcji, odruchow bezwarunkowych. Wypracowanie i podtrzymanie automatycznych, stereotypowych reakcji organizmu na wszystkich poziomach jego organizacji.

Wpływ podrzędny : na tkanki komórkowe, szczególnie skórę;schorzenia epidermis (naskorka, zewnetrznej warstwy ochronnej i rozrodczej), błony sluzowej, także macicy.

Cechy konstytucji: zoladkowo-limfatyczne, wątłość, wrażliwość na wpływy wewnętrzne.

Natura: zimno - wilgotna;

Skłonności do chorób: obrzek piersi, rak piersi, guzy gruczolu piersiowego, zwezenie lub rozszerzenie przelyku, niezyt żołądka, rozstrzen zoladka, wrzod zoladka, nerwice zoladka, złosliwe nowotwory, choroby organow trawiennych, zapalenie oplucnej, skrofuły (gruzlica wezlow chlonnych tzw. zolzy – teraz należy do bardzo rzadkich chorob), puchlina wodna, reumatyzm, gruzlica (dawna nazwa: suchoty), koklusz, niedokrwistość (dawna nazwa:blednica), hipochondria (przesadny niepokoj o własne zdrowie i życie, wmawianie sobie nie istniejących urojonych chorób...), alkoholizm (dawniej:opilstwo, teraz czasami „pomroczność jasna”) zaburzenia umysłowe. Często wystepuja urojone niedomagania natury autosugestywnej i histerycznej;

Gdy na horyzoncie wschodzi znak Raka, daje to ludzi:
chuderlawych, chorowitych, często wystepuje u nich niedokrwistosc, sa wrazliwi na zimno, wiatr. Silnie reaguja na wszelkie zmiany pogody (typowi auropaci), zawsze odczuwają, że temperatura jest poniżej normy,
dlatego zaleca się (w małych ilosciach) picie cieżkich win i niektórych likierów. Muszą jednak pamietać o tym, by nie przyzwyczajac się do tych napoi zwlaszcza kiedy Mars jest w znaku Ryb (może to prowadzic do alkoholizmu).
Ludzie urodz w zn. Raka musza uwazac na: picie i palenie oraz zazywanie lekow allopatycznych.
Dobrze byłoby, aby spożywali więcej i bardziej kalorycznego pożywienia. Pożywienie powinno być mieszane i regularne.
Potrzebna jest im takze ruchliwość zwłaszcza, gdy praca zmusza do siedzenia.
Zaleca się codzienny i długi spacer bez względu na aurę, (siedzący i mało ruchliwy tryb życia może być powodem chorob takich jak: wrzody żołądka, a nawet raka tego organu).
Wskazany bylby prysznic (naprzemienny: zimny-cieply, cieply-zimny), kilka razy w tygodniu, nie zaszkodzilyby też "bicze szkockie" na partię brzuszną.
Jednostki te powinny wcześnie kłaść się spac i wcześnie wstawać.
Bardzo ważna jest wstrzemiezliwosc w sprawach seksualnych.
Powinni unikać większego zaangażowania się w sprawy powiązane z hipnotyzmem i spirytyzmem.

Mikroelementy zalecane Rakom: Calcium fluoratum. Jest to fluorek wapnia, albo inaczej fluoryt, który spotykamy na powierzchni stałych tkanek (na szkliwie zębów, na powierzchni kości, w naskórku, paznokciach, soczewce oka i w elastycznej tkance łącznej mięśni, ale także w oponie pajęczynówkowej mózgu (tam wypełnia typową dla Raka – funkcje otaczania i zewnetrznej podpory).
Brak tej soli w organizmie, prowadzi do: zwiotczenia tkanki elastycznej (dlatego stosuje się ja w celu przywrocenia elastycznosci w chorobach zebów, przy tworzeniu się odcisków, żylakach i hemoroidach, opuszczaniu narzadów i zwapnieniu naczyn).

Waznymi punktami w horosk. jest położenie Słońca, Ksiezyca, Asc., władcy Asc., oraz Mars/Neptun i Mars/Saturn, a także midpunkty zarówno w horosk. natalnym jak i rekonwalescencji.
Ważne są takze tranzyty planet ciężkich oraz stopnie progresywnego Słońca.
Szczególna uwagę powinno zwrócić się na aspekty opozycje, czasami na kwadraturę. Znak opozycyjny pomoże ujawnić ukryte schorzenia.


Stopnie znaku RAKA

01° - szóste żebro
02° - siódme żebro
03° - ósme żebro
04° - dziewiąte żebro
05° - 10 do 12 żebra
06° - przepona
07° - jama piersiowa
08° - otwarcie przełyku z przepony
09° - odźwiernik
10° - dno żołądka (ventriculus)
11° - żyły żołądkowe – gastryczne
12° - większa krzywizna żołądka
13° - odkształcenie krzywizny żołądka
14° - ścianka żołądka
15° - nerw żołądkowy-gastryczny
16° - trzustka
17° - 18° - kanał-przewód z trzustki do wlotu XII-cy
19° - żółć z przewodu,
20° - tętnica (trzustkowo-dwunastnicza)
21° - mniejsza tętnica trzustkowo- XII-cza.
22° - śluz żołądkowy
23° - naczynia krwionośne żołądka
24° - 25° - naczynia krwionośne z narządów trawiennych
26° - gruczoł sutkowy
27° - brodawki sutkowe
28° - chrząstka żeber
29° - śledziona
30° - 12-ty krąg piersiowy


System Merydianów a znaki Zodiaku.

Znak Raka, który oznacza macierzynstwo, tradycje, rodzine, instynkty, podswiadomosc , ma przypisany merydian Osierdzia [O]. Czyli worek z plynem chroniacym serce jest analogia do macicy chroniacej plod.
Historia, tradycja, rodzina, instynkty – wartosci te sluza nam za schronienie, sa nam pomocne w chwilach zagrozenia.

Znak Raka należy do znaków o biegunowości i polaryzacji ujemnej, jest parzystym znakiem, posiada naturę związaną ze skurczem, integracją, organizowaniem, przymusem, zniewoleniem.

Meridian Osierdzia [O] należy do merydianu Yin,

YIN to: ruch wewnątrz, zimno,ciemno, płeć żeńska, element żeński i jej odpowiedniki, łączy sie z zastojem, z koncentrowaniem oraz substancją.

YIN to: przepływ energii w kierunkach: z góry w dół i od zewnątrz do środka.
Są trzy smaki mogące wytwarzać tego rodzaju ruch w organiźmie: słony, kwaśny, gorzki (smaki te powodują ruch ku dołowi i ruch do środka).

Elementowi żeńskiemu YIN przyporządkowano narzady, ciała – lite (pełne) są to: wątroba, serce, osierdzie, śledziona, płuca i lewa nerka.

Yinzwiązany jest z Księzycem, z oddawaniem i wrażliwością. Pobiera energię z Ziemi (Ziemia jest jest wspólną bazą dla Yang i Ying, na niej stoimy, jest naszą matką) i oddaje ją za pomocą rąk otoczeniu. Księżyc tu przypisany jest do Ziemi jest oscylatorem stymulującym poprzez merydiany naszą wrażliwość.


[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Audrey
Wschodząca gwiazdaDołączył: 14 Lut 2014
Posty: 6734
Przeczytał: 50 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 9:49, 27 Lut 2014    Temat postu:

LEW

Lew jest znakiem zywiolu Ognia, należy do trygonu Ognia. Jak wiemy znaki Zodiaku nie wylaniaja czystego temperamentu, trygony zatem określają odpowiednią ich kombinację.

Trygonu Ognia: Baran, Lew, Strzelec, daje temperament żółciowo-nerwowy, natomiast Lew (w czystej postaci) posiada temperament choleryczno-flegmatyczny.

Znakom Ognia, (Baran, Lew. Strzelec) odpowiada Czakra III – splotu słonecznego. Jest to strefa witalności, posiada kolor – żółty. Jej planetą jest Mars. To uczucia, emocje, sensoryka. Zarządza impulsami: władzy, panowania, posiadania, podporządkowania, samolubstwa.

Znakowi Lwa przypisane są organa i części ciała: okolica serca i plecy, kregoslup i rdzen kregowy; serce, mlecz pacierzowy, nerwy spiralne;

Funkcje: utleniajaco-redukujace procesy w organizmie. Sterowanie wszystkimi energetycznymi procesami. Podtrzymywanie podstawowego napiecia organizmu i procesow psychicznych.

Kości: pacierzowa, szczególnie 5 ÷ 9;

Muskuły: sercowe, plecowe;

Tętnice: aorta, sercowe;

Nerwy: rdzeniowe, mlecz pacierzowy z rozgałęzieniem nerwów;

Cechy konstytucji: sercowa

natura: gorąca i sucha. Wielka żywotność i siła twórcza;

Sklonnosc do chorób: choroby ukladu sercowo-naczyniowego takie jak: wszelkie niedomagania serca czyli arytmia, omdlenia z powodu zaburzenia rytmu, udar serca, zapalenie miesnia serca, powiekszenie i niewydolnosc serca, wady zastawek serca, odtluszczowe i tluszczowe zwyrodnienie serca, wszelkie oslabienie, nerwice serca, rozszerzenie tętnic, dusznica bolesna, choroba wiencowa, lewe oko u kobiet, prawe oko u męszczyzn, górna częśc pleców, układ sercowo-naczyniowy, żebra, śledziona, przepona, krwioobieg, gruzlice i wiad rdzenia kregowego, wszelkie zranienia kregoslupa i rdzenia, zapalenie błony mleczu pacierzowego, lumbago (inaczej postrzał, korzonki, ischias czy zapalenie wielonerwowe - objawia się naglym i silnym bolem plecow w odcinku krzyzowo-ledzwiowym przy pochyleniu lub skręcie tułowia, czasami bol promieniuje do konczyn dolnych, wiąże się to z uszkodzeniem kręgu kregoslupa) objawia się silnym bólem pleców w odcinku krzyżowo-lędźwiowym czasem promieniującym do kończyn dolnych, paraliz, choroby zakazne;

Wpływ podrzędny: niedokrwistosc, bialaczka, niedozywienie, krwiotworczosc, cyrkulacja, wpust zoladka;

Rekonwalescencja (wyzdrowienie) nastepuje dosyc szybko z powodu duzych sil regeneracyjnych organizmu.
Osoby te jednak, powinny zachowac umiar w piciu, zwlaszcza powinny wystrzegac się: ciezkich win i likierow. Powinny także unikac gwaltownych wzruszen.

Mikroelementy wspomagające Lwy, to: magnesium phosphoricum, które znajduje się przede wszystkim w mięśniach, ale także w nerwach i krwi, mózgu i rdzeniu kręgowym. Jego brak prowadzi do bólów skurczowych, które łagodzi mocny, stały ucisk i ciepło - typowe dla znaku Słońca Lwa. Jako srodek działający na mięśnie fosforan magnezu działa przede wszystkim na najważniejszy mięsień człowieka - narząd Lwa - serce.
Fosforan magnezu stosowany jest we wszystkich formach skurczów narzadów: serca, żołądka, pęcherza i łydek, kolek w żołądku, woreczku żółciowym i nerkach, a także we wszelkich strzelających, zmiennych, wędrujących i nagłych bólach.

Ważnymi punktami w horosk. jest położenie Słońca, Ksiezyca, Asc., władcy Asc., oraz Mars/Neptun i Mars/Saturn, a także midpunkty zarówno w horosk. natalnym jak i rekonwalescencji, decumbitur (np. 1.horoskop na moment polozenia się do lozka, 2. na moment przyniesienia moczu do analizy).
Ważne są takze tranzyty planet ciężkich oraz stopnie progresywnego Słońca.
Szczególna uwage powinno zwrocic sie na aspekty: opozycje, czasami na kwadraturę.
Znak opozycyjny pomoże ujawnić ukryte schorzenia.

Stopnie znaku LEWA

01° - lewa tętnica wieńcowa
02° - aorta
03° - prawa tętnica wieńcowa
04° - lewa tętnica żylna – sercowa
05° - prawa tętnica żylna – sercowa
06° - wejscie tętnicy płucnej
07° - lewa żyła wieńcowa
08° - drugoplanowa żyła główna
09° - żyła główna
10° - żyła szyjna
11° - żyła podobojczykowa
12° - Kręgosłup
13° - prawa komora serca
14° - lewa komora serca
15° - prawy przedsionek serca
16° i 21° - lewy przedsionek - serca
17° - prawa małżowina uszna
18° - prawa jama sercowa
19° - przegroda komory serca
20° - zastawka mitralna
21° i 16° - lewy przedsionek serca
22° i 23° - lewa małżowina uszna
24° - mięśnie brodawkowe
25° - osierdzie serca
26° - mięsień serca
27° i 28° - struny ścięgniste
29° - przegroda komory przedsionkowej
30° - tylna komora przedsionkowa


System Merydianów a znaki Zodiaku.

Znakowi Lwa, który oznacza samorealizowanie się, zabawe, radość przypisano merydian Zoladka [Z]. Czlowiek czuje się Lwem, panem wszelkiego stworzenia, gdy energie Slonca (Slonce wladca Lwa), zamieni w nowa wartość, w samorealizacje. Np. energie Slonca jako forma pokarmu = daje czlowieka najedzonego, w dobrym nastroju, lubiacego się bawić.

Znak Lwa nalezy do znakow o biegunowosci i polaryzacji dodatniej, jest nieparzystym znakiem, posiada naturę zwiazana z rozkurczem, ekspansja, wolnoscia, destrukcja.

Z meridian Żoladka należy do Meridianu Yang

YANG to ruch na zewnątrz, ciepło, światło, płeć męska, element męski i jego odpowiedniki, łączy się z ruchem, rozprzestrzeniania oraz energią.

YANG to powierzchnia, tył i góra ciała. Męskiemu (+) YANG przyporządkowano narządy, ciała wydrążone, puste, należą do nich: pęcherzyk żółciowy, potrójny ogrzewacz, jelito cienkie, żołądek, jelito grube, pęcherz moczowy oraz nerka prawa, chociaż z budowy jest YIN

Z meridian Żoladka[/b] związany jest ze Słońcem, z braniem i ekspansją. Meridiany Yang pobieraja energię ze Słońca przez oczy i z otoczenia przez ręce przetwarzając ją i oddają Ziemi. Słońce dając energię merydianom Yang uaktywnia nas.


[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Audrey
Wschodząca gwiazdaDołączył: 14 Lut 2014
Posty: 6734
Przeczytał: 50 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 9:50, 27 Lut 2014    Temat postu:

Panna

Znak Panny razem ze znakiem Byka i Koziorożca należy do żywiołu Ziemi. Posiadają temperament: limfatyczno-nerwowy. Natomiast znak Panny posiada temperament: melancholiczno-flegmatyczny.

Trygonowi Ziemi przypisano najniższą z czakr – MULADHARĘ - I. czakrę – podstawy. Umiejscowiona jest u podstawy kręgosłupa. Łączy nas z Matką Ziemi. To aktywność i wola.
Przypisano jej kolor: - czerwony
Planetę – Słońce
(opis tej czakry można znaleźć w zn. Byka)

Ze znakiem Panny związane są organa i częsci ciała takie jak: okolica brzucha, pępek, splot słoneczny, wnętrznosci, jelita, przewód pokarmowy, odźwiernik żołądka, dwunastnica, wyrostek robaczkowy, otrzewna, śledziona, sympatyczny układ nerwowy, lewy płat wątroby, pęcherzyk żółciowy, trzustka, przepona brzuszna.

Muskuły: brzuszne i przeponowe.

Tętnice: zoładkowe i krezkowe

Zyły: wrotne, wątrobowe, pępkowe, pęcherza, układu pokarmowego.

Nerwy: wegetatywny układ nerwowy

Wpływ podrzędny: maz stawowa,

Cechy konstytucji: natura zimna i sucha.

Funkcje: analiza, sortowanie i rozdzielanie czynników odzywczych miedzy układami, komórkami organizmu, filtracja, procesy utrwalania otrzymanego doświadczenia, wypracowanie odruchów warunkowych, formowanie pamieci.

Skłonności do chorób: przewodu pokarmowego, zaburzenia w wytwarzaniu soku żołądkowego – zakłócenia w produkcji soków trawiennych, zaburzenia jelitowe, kolki, wzdecia, rozwolnienia, zaparcia, zapalenie przepony brzusznej, rak jelit, wodobrzusze, atrofia watroby, stłuszczenie watroby, zapalenie watroby, pasozyty przewodu pokarmowego, zaburzenia przemiany materii, zaburzenia mowy, neuralgia, neurastenia, procesy zapalne, dolegliwości skórne, róznego rodzaju manie, fobie, utraty pamięci, epilepsja, slepota.

Dla osób, u których znak Panny wschodzi na horyzoncie wystepuja tu duza zaleznosc od czynników zewnetrznych, takich jak: warunki materialne, socjalne, kontakty z innymi ludzmi (zwłaszcza w miejscu pracy), oraz od wpływów atmosferycznych i rytmów fizjologicznych.
Niekorzystne oddziaływanie powyzszych czynników – ma duzy wpływ zarówno na psychike jak i ciało (może być przyczyna zaburzeń umysłowych).
Osoby te, nie sa podatne na allopatie, bardziej przekonuje je homeopatia.
Często można zaobserwowac u nich awersje do tytoniu i alkoholu (z uwagi na wystepujaca drazliwosc smaku i powonienia). Zdarza się tez, ze jednostki te wykazuja niechec do pozycia seksualnego (dlatego często można zaobserwowac, ze osoby te pozostaja w stanie wolnym, poswiecajac się pracy zawodowej).

Zalecenia: jak najwiecej ruchu na swiezym powietrzu, spacerowac przynajmnie 1 godz. dziennie.
Dieta – raczej bezmiesna, kasze, jarzyny, owoce, napoje bezalkoholowe.

Mikroelementy polecane Pannie: Kalium sulfuricum, czyli siarczan potasu bioracy udział w produkcji tłuszczu i łoju – substancji tworzacej warstwe ochronna na skórze i włosach (tzw. osłona kwasowa, która zapobiega przenikaniu bakterii). Działanie siarczanu potasu jest oczyszczajace (typowe dla Panny), działa w chorobach, które drzemia gdzies ukryte pod skóra nie mogac wydostac się na zewnatrz. Wspomaga powolne procesy detoksykacji i wydalania.

Najważniejszymi punktami w horosk. jest położenie Słońca, Ksiezyca, Asc., władcy Asc., oraz Mars/Neptun i Mars/Saturn, a także midpunkty zarówno w horosk. natalnym jak i rekonwalescencji.
Ważne są również tranzyty planet ciężkich oraz stopnie progresywnego Słońca.
Szczególna uwagę powinno zwrócić się na aspekty opozycje, czasami na kwadraturę.
Znak opozycyjny pomoże ujawnić ukryte schorzenia.

Stopnie znaku Panny

01° - XII-ca (dwunastnica)
02° - jelito cienkie
03° - wyrostek robaczkowy – ślepe jelito
04° - okrężnica wstępująca
05° - okrężnica poprzeczna
06° - okrężnica zstępująca
07° - odbytnica – kiszka stolcowa
08° - jama brzuszna
09° - prawy płat wątroby
10° - lewy płat wątroby, żółć
11° - wiązadło sierpowate wątroby
12° - aorta brzuszna (tętnica główna brzuszna)
13° - tętnica wątrobowa
14° - tętnica torbielowata
15° - podstawowy obszar wątroby
16° - wyżłobienie-bruzda na niższej żyle, od żyły głównej
17° - mięśnie brzuszne
18° - mięśnie brzuszne ukośne
19° - bruzdy przełyku
20° - przewód (kanał) żółciowy
21° - kanał-przewód torbielowaty
22° - pęcherzyk żółciowy
23° i 24° - torebka włóknista wątroby
25° - wątroba
26° - żyły brzuszne
27° - żyły biodrowe
28° - splot wątroby
29° - czworoboczny mięsień płatu wątroby
30° - przewód(kanał) watroby

System Merydianów a znaki Zodiaku.

Znakowi Panny, który oznacza pracę, służbę – przypisano merydian Jelita Cienkiego [JC].

Znak Panny należy do znaków o biegunowości i polaryzacji ujemnej, jest parzystym znakiem, posiada naturę związaną ze skurczem, integracją, organizowaniem, przymusem, zniewoleniem.

Merydian Jelita Cienkiego [JC] należy do Meridianu Yang

YANG to ruch na zewnątrz, ciepło, światło, płeć męska, element męski i jego odpowiedniki, łączy się z ruchem, rozprzestrzeniania oraz energią.

YANG to powierzchnia, tył i góra ciała. Męskiemu (+) YANG przyporządkowano narządy, ciała wydrążone, puste, należą do nich: pęcherzyk żółciowy, potrójny ogrzewacz, jelito cienkie, żołądek, jelito grube, pęcherz moczowy oraz nerka prawa, chociaż z budowy jest YIN

Yangzwiązany jest ze Słońcem, z braniem i ekspansją. Meridiany Yang pobieraja energię ze Słońca przez oczy i z otoczenia przez ręce przetwarzając ją i oddają Ziemi. Słońce dając energię merydianom Yang uaktywnia nas.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Audrey
Wschodząca gwiazdaDołączył: 14 Lut 2014
Posty: 6734
Przeczytał: 50 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 9:51, 27 Lut 2014    Temat postu:

Waga

Waga, Wodnik i Bliźnięta należą do żywiołu Powietrza. Wspólną cechą tego trygonu jest temperament żółciowo-sangwiniczny.
Natomiast Waga w swej czystej postaci prezentuje temperament sangwiniczno-flegmatyczny.

Zywiołowi Powietrza – Wadze, Bliźniętom, Wodnikowi przypisano Czakrę IV. – to strefa witalności. Promieniuje kolorem: zielono-białym, rózowym i żółtym.
Planeta – Saturn
Czakra ta położona jest pośrodku klatki piersiowej – w siedzibie duszy, gdzie rodzą się: emocje oparte na bezwarunkowej miłości, przyjaźni i braterstwie. (nt. tej czakry opis znajduje się w zn Bliźniąt)

Znak Wagi ma powiązania z
częściami ciała i organami takimi jak: lędźwie, nerki, pęcherz moczowy, drogi moczowe, pęcherzyk żółciowy, skóra, macica;

Funkcje Wagi to: dojrzewanie poszczególnych komórek, organów, układów całego organizmu, Funkcje wydzielania i mobilizacji na wszystkich poziomach organizmu, metabolizm komórkowy i wydzielanie szkodliwych substancji do krwi żylnej.
Harmonizowanie poszczególnych systemów i całego organizmu.
Podtrzymywanie równowagi. Psychologiczna adaptacja w środowisku międzyludzkim. Niewerbalne mechanizmy w kontaktach percepcyjnych. Procesy doboru partnera. Poczucie harmonii smaku i estetyki.

Kości: stos lędźwiowy;

Muskuły: lędźwiowe;

Tętnice: nadnerczy, piramid nerkowych, lędźwiowe;

Żyły: piramid nerkowych, lędźwiowych;

Nerwy: system wasomotoryczny, naczyń krwionośnych i splotu nerkowego;

Wpływ podrzędny, przez znak opozycyjny zn. Barana: wychudzenie, ból głowy, oczu, żołądka. Narządem Wagi w okolicy podległej Baranowi jest narząd równowagi, znajduje sie w uchu srodkowym człowieka, oraz ośrodek regulacji ciepłoty ciała tzw. termostat,jest ukryty w mózgu Barana.
Bóle głowy (przyp.Baranowi) są często powodowane przez niedoczynność nerek (przyp.Wadze).


Cechy konstytucji: nerwowo-sekrecyjną. Znak Wagi jest znakiem powietrznym dlatego konstrukcja psychiczna jest silniejsza od konstrukcji fizycznej

natura: ciepła i wilgotna. Podlega jej proces rozdzielczy pierwiastków pożytecznych od niepożytecznych we krwi;

Słabe miejsca w organiźmie i ciele Wag: okolice pachwin, macica, pęcherz moczowy, nerki, uda, skóra, układ krwionośny.

Skłonności do chorób: wszelkie niedomagania łącznie z wydzielaniem i zaparciem moczu, kamica nerkowa, zapalenie nerek, zapalenie pęcherza, krwiomocz, bezwład pęcherza, skurcz pęcherza, moczenie nocne, u kobiet konwulsje (silne drgawki, spazmatyczne skurcze mięśni) porodowe, ból lędźwi, kręgów lędźwiowych, trzustki, jajników. Choroby skóry, wysypki, egzemy, opuchlizny, torbiele, żylaki, bóle głowy, problemy z żołądkiem i kolanami.

Mikroelementy pomocne Wagom to: natrium phosphoricum czyli fosforan sodu, który jest odpowiedzialny za kompensację kwasu i spełnia tym samym typową czynność dla Wagi. W środowisku kwaśnym choroby rozwijają się o wiele szybciej niż w środowisku zasadowym. Sól ta występuje w prawie wszystkich komórkach i bierze udział w wymianie dwutlenku węgla zawartego we krwi, dokonującej się w płucach, przy rozpuszczaniu kwasu moczowego we krwi, przy nadmiernej produkcji kwasu mlekowego wskutek niewłaściwego odżywiania. A zatem stosuje się tę sól z powodzeniem wszędzie tam, gdzie nadmiar kwasu prowadzi do choroby; przy zapaleniu nerwu kulszowego, reumatyzmie, nadkwasocie żołądka, ale także przy zapaleniu nerek.

Dla osób, u których na horyzoncie wschodzi znak Wagi daje to: konstytucję wątrobowo – nerkową co, może się objawiać zakłóceniami tych organów.
Mogą to być schorzenia: przewodu i pęcherzyka żółciowego, nerek, przewodów moczowych i pęcherza moczowego.
Przepuszczanie niektórych trucizn przez wątrobę może prowadzić do chorób skóry i tkanki łącznej.
Dlatego osoby te powinny troszczyć się o prawidłowe funkcjonowanie tych organów przez odpowiednią dietę.
Przede wszystkim nie powinni spożywać alkoholu, kapusty, kalafiorów, jaj na twardo i tłustych serów.
Powinni dużo przebywać na świeżym powietrzu oraz stosować ćwiczenia oddechowe.
Dla relaksu powinni słuchać muzyki tanecznej i operetkowej
dbać o czystość skóry.Przy używaniu niektórych kosmetyków, kremów czy maści, mogą wystąpić silne podrażnienia, a nawet zapalenia skóry, sięgające tkanki łącznej. Niestety, należy najpierw wypróbować każdy kosmetyk, na małej powierzchni skóry.
Wagi powinny unikać: przeziębień okolicy lędźwiowej, które mogą prowadzić do ciężkich dolegliwości i powikłań w układzie moczowym. Nie kąpać się w zimnej wodzie, a zwłaszcza w rzece i w morzu.

System Merydianów a znaki Zodiaku.

Znakowi Wagi odpowiedzialnemu za harmonię, równowagę, sprawiedliwość przypisano meridian Watroby [W]. Znakiem Wagi włada Wenus odpowiedzialna za harmonię, komfort, oraz Saturn odpowiedzialny za organizację procesów. Saturn pod wpływem wdzięków Wenus ma coś z Jowisza. Jowisz zawiaduje wątrobą. Wątroba jest filtrem dla toksyn, wchłania nadmiary hormonów, likwiduje stare uszkodzone ciałka krwi, ma wpływ na równowagę metaboliczną człowieka. Wątroba gromadzi glikogen, a następnie w zależnosci od potrzeb uwalnia go do ustroju. Stara się by organizm bezustannie, równomiernie był zasilany w energię.

Znak Wagi należy do znaków o biegunowości i polaryzacji dodatniej, jest znakiem nieparzystym, posiada naturę związaną z rozkurczem, ekspansją, wolnością, destrukcją.

Merydian wątroby [W] należy do merydianu Yin.

Yin to: ruch wewnątrz, zimno,ciemno, płeć żeńska, element żeński i jej odpowiedniki, łączy sie z zastojem, z koncentrowaniem oraz substancją.

YIN to: przepływ energii w kierunkach: z góry w dół i od zewnątrz do środka.
Są trzy smaki mogące wytwarzać tego typu ruch w organiźmie: słony, kwaśny, gorzki.

Elementowi żeńskiemu YIN przyporządkowano narzady, ciała - lite (pełne) są to: wątroba, serce, osierdzie, śledziona, płuca i lewa nerka.

Wątroba kontroluje nasze oczy (czyli zdolność naszego widzenia), kontroluje ścięgna oraz stan i napięcie mięśni, paznokcie, żyły, łzy, narządy moczowo-płciowe, a także gromadzi krew.
Psychicznie wiąże się z: emocjami, gniewem, złością. Od niej zależy planowanie, sortowanie (działa jak komputer), ma także związek z wyobraźnią (decyduje o snach), wpływa na naszą podświadomość.
Zwierciadłem wątroby są: nasze oczy.
Czas maksymalny dla wątroby: od 1 – 3 godz.
Czas minimalny dla wątroby, to: od 13 – 15 godz.

Najważniejszymi punktami w horosk. jest położenie Słońca, Ksiezyca, Asc., władcy Asc., oraz Mars/Neptun i Mars/Saturn, a także midpunkty zarówno w horosk. natalnym jak i rekonwalescencji.
Ważne są również tranzyty planet ciężkich oraz stopnie progresywnego Słońca.
Szczególna uwagę powinno zwrócić się na aspekty opozycje, czasami na kwadraturę.
Znak opozycyjny pomoże ujawnić ukryte schorzenia.

Stopnie znaku Wagi

01° - miedniczka nerkowa
02° - kora nerkowa
03° - nadnercze
04° - nerka zewnętrzna-powierzchnia nerki
05° - piramidki nerkowe
06° - łono
07°, 08°, 09°, 10° i 11° - nerw doprowadzony do nerki i miedniczek nerkowych
12° - lewy układ nerkowy
13° - prawy układ nerkowy
14° - lewy węzeł pachwinowy limfy
15° - prawy węzeł pachwinowy limfy
16° - tętnica nerkowa
17° - tętnica nadnerczy
18° - torebka tłuszczowa nerek
19° - duży kielich (nerki)
20° - mały kielich (nerki)
21° - wnęka nerkowa
22° - żyła nerkowa
23° - żyły nadnerczy
24° i 25° - naczynia krwionośne z kory nerki
26° i 27° - naczyniowy system skórny
28° - pęcherz (moczowy)
29° - prawy moczowód
30° - lewy moczowód


[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Audrey
Wschodząca gwiazdaDołączył: 14 Lut 2014
Posty: 6734
Przeczytał: 50 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 9:51, 27 Lut 2014    Temat postu:

Skorpion

Znaki Wodne - Skorpion Ryby i Rak posiadają temperament limfatyczno-sangwiniczny należą do żywiołu Wody.
Skorpion w swej czystej postaci posiada temperament flegmatyczno-choleryczny

Żywiołowi Wody (Rak, Skorpion, Ryby) przypisano Czakrę II. – czakrę płciową - krzyżową. Położona jest w strefie witalności i świeci kolorem – pomarańczowym. Jej planetą-światłem jest Księżyc.
Jest połączona z jądrami u męszczyzn i jajnikami u kobiet. Energia tego czakramu wpływa na organy: moczowo – płciowe, macicę, nerki i narządy trawienne oraz dolną część pleców.
Jeżeli czakra jest zablokowana, mogą pojawić się zaburzenia: czynnosci seksualnych i choroby pęcherza moczowego.
Zakłócenia w II. czakrze najczęściej wywodzą się z okresu dojrzewania.

Terapia kolorem: pomarańczowym

Terapia kamieniami szlachetnymi: karneol, kamień księżycowy.

Funkcje jakie przypisano Skorpionowi, to: dublowanie i przekazywanie potomstwu informacji genetycznej. Funkcje płciowe związane z procesami rozmnażania się, rodzenia dzieci. Funkcje związane z odmładzaniem organizmu i kryzysem starczym. Procesy związane z podziałem komórek. Realizacja pojedynczych programów genetycznych.

Skorpionowi przypisano takie części ciała jak: brzuch, zwłaszcza dolna część brzucha, rejon pachwin i układ rozrodczy, narządy płciowe, macica, pecherzyki nasienne, pęcherz moczowy, cewka moczowa, narządy wydalnicze, okreżnica, prostnica, krocze, odbyt, narządy wydzielania wewnetrznego, pęcherz moczowy, miedniczki nerkowe, pęcherzyk żółciowy, żyły.

Kości: łonowe, siedzeniowe, miednicowe,

Muskuły:mięśnie pęcherza, mięśnie siedzeniowe, muskulatura woreczka jądrowego, mięsnie gładkie penisa,

Tetnice: jądrowa, dźwigacza jądra (główne zaopatrzenie tętnicze jądra pochodzi od tętnicy jądrowej, która odchodzi od aorty brzusznej poniżej tt. nerkowych . Tętnica jądrowa biegnąc w przestrzeni zaotrzewnowej na mięśniu lędźwiowym większym, krzyżuje moczowód od przodu i przechodząc przez kanał pachwinowy dochodzi do tylnego brzegu jądra. Na tylnej powierzchni jądra oddaje tt.torebkowe, które leżą pod błoną białawą. Tętnice torebkowe dzielą się na tt.dośrodkowe, które biegną do śródjądrza gdzie dzielą się na kilka gałęzi: gałązkę powrotną i gałęzie przezjądrowe. Tętnica jądrowa posiada zespolenia z pozostałymi tętnicami zaopatrującymi jądro. Tętnica nasieniowodowa, odchodząca od tętnicy pęcherzowej i tętnica dźwigacza jądra, odchodząca od tętnicy nabrzusznej dolnej zaopatrują najądrze, nasieniowód oraz tkanki okołojądrowe. Ściana moszny jest zaopatrywana przez gałęzie z tętnicy sromowej wewnętrznej).

Żyły: jądrowe, jajnikowe, wnętrznosciowe,

Nerwy: powyższych narządów,

Wpływ podrzędny przez znak opozycyjny Byka: np. choroba świnka, która jest przypisana Bykowi może prowadzić do niepłodnosci (Skorpion) – i odwrotnie – kastracja (Skorpion) zmienia barwę głosu u męszczyzn (Byk),
Choroby gruczołów usznych ślinowych i gruczołów gardła.

Natura: wilgotno – zimna

Skłonności do chorób:
miednicy nerkowej i pachwinowej, szkorbut, choroby płciowe jak: lues czyli syphilis-kiła, także: gonorrhoe-choroba zakaźna dwoinka rzeżaczki czyli tryper lub szankier twardy, natomiast szankier miękki czyli wrzód weneryczny miękki-sznkroid- jest to choroba zakaźna, weneryczna - przenoszona drogą płciową, objawiająca się ropniami na narządach płciowych ... , lub choroba: priapizm, która jest chorobą długotrwałą, jest to bolesne usztywnienie członka, niezależne od woli ani nie związane z podnieceniem seksualnym, (nazwa pochodziod starożytnego boga Priapa,) jest to zaburzenie wzwodu..., impotencja, zaburzenia menstruacji, neurastenia płciowa (zaburzenia seksualne), zapalenia jąder, choroby jajników i naczyń nasieniowych. Występuje szczególna skłonność do chorób zakaźnych takich jak: zółtaczka, róża, dyzenteria czyli czerwonka. Choroby infekcyjne, przeziębieniowe, wrzody, a także rany głowy, twarzy. Skłonności do interwencji chirurgicznych. Choroby oczu (aż do utraty wzroku), choroby nowotworowe (rak), hemoroidy, paraliż.
A także skłonności do: kamicy żółciowej, chorób gardła i nosa, jamy ustnej i przełyku, krtani, również do chorób z wysoką temperaturą i procesami zapalnymi.

Okres rekonwalescencji u Skorpionów: to osoby, które posiadają wielkie zdolności regeneracyjne, dzięki którym potrafią wyjść cało nawet z największych opresji. Skorpionom co najmniej raz w zyciu przytrafia się coś bardzo groźnego, coś co może zagrażać ich życiu – jednak prawie niemal cudem, wychodzi z tego obronną ręką.

Gdy na horyzoncie wschodzi znak Skorpiona, daje to ludzi: którzy odznaczają się skłonnością do zaburzeń procesów chemiczno-biologicznych ze szczególną podatnością na wszelkiego rodzaju infekcje, a w szczególnosci układu płciowego.
Osoby te powinny stosować dietę jarską, spróbować diety wegetarian, nie używać lub nadużywać alkoholu, zmniejszyć spożywanie używek (w zamian więcej spożywać, soków warzywno-owocowych czy wody mineralnej).
Jednostki z wsch. Znakiem Skorpiona są, szczególnie aktywne płciowo, jednak z uwagi na duże zagrożenie chorobami wenerycznymi – powinni wystrzegać się seksu z osobami nieznajomymi czy przypadkowymi, natomiast kobiety w ciąży powinny być szczególnie ostrożne, a od 3-go m-ca ciaży zalecana jest wstrzemiężliwość seksualna.

Mikroelementy zalecane Skorpionom: calcium sulfuricum czyli siarczan wapnia, który występuje w tkance łącznej i zapewnia jej oczyszczanie. Znajduje się również w wątrobie i woreczku żółciowym, gdzie są wydalane zużyte ciałka krwi – to typowa czynność Skorpiona.
Siarczan wapnia bierze udział w tworzeniu błony jajowej w żeńskich komórkach płciowych. Stosuje się go we wszelkich chorobach ropnych i w stwardnieniach gruczołów. Szczególnie korzystnie wpływa na ogniska ropne w okolicy szyi, nosa i uszu (należa do znaku opozycyjnego – Byka). Te ogniska ropne mogą powodować cały szereg chorób przewlekłych np. reumatyzm.

Najważniejszymi punktami w horosk. jest położenie Słońca, Ksiezyca, Asc., władcy Asc., oraz Mars/Neptun i Mars/Saturn, a także midpunkty zarówno w horosk. natalnym jak i rekonwalescencji.
Ważne są również tranzyty planet ciężkich oraz stopnie progresywnego Słońca.
Szczególna uwagę powinno zwrócić się na aspekty opozycje, czasami na kwadraturę.
Znak opozycyjny pomoże ujawnić ukryte schorzenia.

Stopnie znaku Skorpiona

01° - cewka moczowa
02° - przewód cewki moczowej
03° - prostata, macica
04° - jądro prawo-boczna (stronna) macica
05° - jądro, lewostronna (boczna) macica
06° - prawe najądrze, jama macicy
07° - lewe najądrze, prawe jajowody
08° - moszna, lewe jajowody
09° - przewód nasienny, pochwa
10° - ciało jamiste prącia
11° - penis, wargi sromowe większe
12° - pęcherzyki nasienne
13° - Srom, wargi sromowe mniejsze, żołądź prącia
14° - napletek (łac. preputium)
15° - gruczoł (malutki) poniżej prostaty
16° - prawy jajnik, ślimak uszny wewnętrzny
17° - płat jądra, lewy jajnik
18° - nasieniowód, błona dziewicza
19° - wiązadła maciczne, (?)
20° - wiązadła penisa, gruczoł przedsionkowy pochwy większy
21° - zatoka klinowa (przynosowa)
22° - kość sitowa (znajduje się w środkowej części czaszki, bierze udział w budowie ścian jamy nosowej i oczodołów)
23° - kość nosowa , i jajowód
24° - przegroda nosowa
25° - kość ogonowa-guziczna, jajowody
26° - krocze
27° - odbytnica
28° - błona śluzowa
29° - lemiesz (zaliczany do czaszki trzewnej-trzewioczaszka wraz z kością łzową, małżowiną nosową dolną, szczęką-żuchwą , kość gnykowa, kość jarzmowa, itd..jest kością płaską leży pomiędzy podniebieniem kostnym a trzonem kości klinowej, jest tylnym odcinkiem przegrody nosa)
30° - mięśnie nosa


System Merydianów a znaki Zodiaku.

Znak Skorpiona, który symbolizuje: śmierć, prokreację, spadki, wielki pieniądz, politykę – przypisano meridian Nerek [[b]N].
Skorpion kondensuje bogactwo, pieniądz w czasie i przestrzeni, by przypisać go testamentem temu kto w przyszłości będzie kontynuował jego dzieło. Nerki kondensują w moczu sole mineralne zbędne człowiekowi. Zwracają te sole naturze by mogła z nich ponownie korzystać i rodzić nowe życie.

Znak Skorpiona należy do znaków o biegunowości i polaryzacji ujemnej, jest znakiem parzystym, posiada naturę związaną ze skurczem, integracją, organizowaniem, przymusem, zniewoleniem.

Meridian Nerek [N] należy do meridianu Yin.

YIN to: ruch wewnątrz, zimno,ciemno, płeć żeńska, element żeński i jej odpowiedniki, łączy sie z zastojem, z koncentrowaniem oraz substancją.
YIN to: przepływ energii w kierunkach: z góry w dół i od zewnątrz do środka.
Są trzy smaki mogące wytwarzać tego rodzaju ruch w organiźmie: słony, kwaśny, gorzki (smaki te powodują ruch ku dołowi i ruch do środka).

Elementowi żeńskiemu YIN przyporządkowano narzady, ciała – lite (pełne) są to: wątroba, serce, osierdzie, śledziona, płuca i lewa nerka.

Nerka lewa należy do elementu zeńskiego Yin, jest tzw. magazynem przedurodzeniowej energii otrzymanej przy zapłodnieniu od rodziców, zwanej genetyczną oraz energii z kosmosu nabytej także przy poczęciu, a właściwej dla danej osoby. Gromadzi także energię pourodzeniową z nadwyzki pozostałej z pożywienia i oddychania, którą tworzy w ciagu życia sam organizm. Ta ostatnia jest dołączona do dwóch pierwszych dając energię odżywczą. Nerka lewa jest związana z produkcją: krwi, szpiku, odżywianiem kosci i mózgu, a także zębów. Od niej zależy jakość włosów na głowie oraz brwi i wydzielina z pochwy oraz sperma.
Oprócz energii odżywczej, która jest powiązana z krwią jest jeszcze energia obronna, wiążąca się z wydalaniem potu i regulacją wielkości otworów w skórze.

Natomiast nerka prawa należy do elementu męskiego [Yang], jest korzeniem Yang dla wszystkich narządów i podtrzymuje ciepło ciała. Łączy się z energią obronną. Nerka prawa odpowiada za: popęd płciowy oraz za płodność i dlatego, że przeważa w niej ten aspekt jest Yang.

Zwierciadłem nerek są: uszy.

Czas maksymalny, to godz.: od 17 do 19.

Czas minimalny, to godz.: od 5 do 7.

Yin związany jest z Księzycem, z oddawaniem i wrażliwością. Pobiera energię z Ziemi (Ziemia jest jest wspólną bazą dla Yang i Ying, na niej stoimy, jest naszą matką) i oddaje ją za pomocą rąk otoczeniu. Księżyc tu przypisany jest do Ziemi jest oscylatorem stymulującym poprzez merydiany naszą wrażliwość.

Natomiast Yang związany jest ze Słońcem, z braniem i ekspansją.

YANG to ruch na zewnątrz, ciepło, światło, płeć męska, element męski i jego odpowiedniki, łączy się z ruchem, rozprzestrzeniania oraz energią.
YANG to powierzchnia, tył i góra ciała. Męskiemu (+) YANG przyporządkowano narządy ciała wydrążone, puste.

Merydian YANG pobiera energię ze Słońca przez oczy i z otoczenia przez ręce przetwarzając ją i oddając Ziemi. Słońce dając energię merydianom YANG - uaktywnia nas.


[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Audrey
Wschodząca gwiazdaDołączył: 14 Lut 2014
Posty: 6734
Przeczytał: 50 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 9:52, 27 Lut 2014    Temat postu:

Strzelec

Strzelec wraz z Baranem i Lwem należą do żywiołu Ognia. Ich temperamentem jest, temperament: żółciowo-nerwowy. Natomiast Strzelec w swej czystej postaci posiada temperament: choleryczno-sangwiniczny.

Fubkcjami Strzelca w organiźmie są: wzrost, rozwój komórek, organów i układów. Rozwój genetycznych programów powstałych w Raku i Skorpionie w procesie wzrostu i rozwoju. Funkcje wszystkich układów, zabezpieczających zewnętrzne (niegenetyczne) jednorazowe doświadczenia, w tym również myślenia. Socjogeneza. Osiągnięcie emocjonalnej i duchowej dojrzałości.
Typowymi chorobami Strzelców są: choroby okolic bioder, pośladków, oraz choroby krwi.

Konstytucja znaku: reumatyczno-nerwowa.

Natura: ciepła i sucha, ognistość, odporno

Znakowi Strzelca przypisane są:

Częsci ciała: biodra i uda, mięśniami całego ciała, a w szczególności serca i ud, ściany jelit i pęcherza.

Muskuły: biodrowe, uda i pośladki,

Tetnice: System tętnic w całym organiźmie, lecz w szczególności:
tętnica biodrowa zewnętrzna (iliaca externa), ma swój początek w miejscu podziału tętnicy biodrowej wspólnej. W swoim początkowym odcinku kieruje się ku przodowi, do dołu i w bok biegnąc po przyśrodkowym brzegu mięśnia lędźwiowego większego i dociera do miejsca zwanego rozstępem naczyń (łac. lacuna vasorum). Przechodząc tamtędy, krzyżuje się następnie z więzadłem pachwinowym (łac. ligamentum inguinale) i biegnie odtąd jako tętnica udowa (łac. arteria femoralis). Na swoim przebiegu tętnica biodrowa wewnętrzna oddaje: tętnicę okalającą biodro głęboką (łac. arteria circumflexa ilium profunda), tętnicę nabrzuszną dolną (łac. arteria epigastrica inferior), tętnicę zasłonową ( łac. arteria obturatoria), która może również odchodzić od tętnicy nabrzusznej dolnej.
Tetnica udowa (łac. arteria femoralis): jest przedłużeniem tętnicy biodrowej zewnętrznej i ma swój początek w miejscu skrzyżowania z więzadłem pachwinowym po jej przejściu przez rozstęp naczyń. Jej koniec znajduje się w kanale przywodzicieli, w którym mieści się rozwór ścięgnisty kanału przywodzicieli (łac. hiatus tendineus addactorius). Przechodząc przez niego tętnica udowa biegnie dalej już jako tętnica podkolanowa (łac. arteria poplitea). Anatomicznie jest podzielona na trzy odcinki:
odc. 1. - znajduje się w obrębie trójkąta udowego, ograniczonego przez więzadło pachwinowe i przyśrodkowy brzeg mięśnia krawieckiego; odc. 2. - odpowiada części tętnicy przykrytej mięśniem krawieckim; odc. 3. - odpowiada części tętnicy przebiegającej w kanale przywodzicieli.
Tętnica pośladkowa dolna ( łac. arteria glutea inferior): otworem podgruszkowatym opuszcza miednicę mniejszą, wchodząc w skład powrózka naczyniowo-nerwowego, na który składają się towarzyszące jej naczynia żylne i chłonne, tylny nerw skórny uda, nerw kulszowy, naczynia sromowe wewnętrzne oraz nerw sromowy. W nim tętnica pośladkowa dolna z boku sąsiaduje z nerwem kulszowym, a przyśrodkowo z tętnicą sromową wewnętrzną. Dalej kieruje się ku dołowi pod mięśniem pośladkowym wielkim, przechodząc pomiędzy guzem kulszowym i krętarzem większym kości udowej.

Nerwy: nerw pośladkowy górny, dolny, nerw kulszowy, biodrowo-pachwinowy.

Wpływ podrzędny przez znak opozycyjny Bliżniąt: czynność oddechowa, płuca, ramiona, system krwionośny.

Słabymi miejscami w organiźmie sa: uda, stawy biodrowe, mięśnie pleców, ścięgna, wiązadła, oraz wegetatywny układ nerwowy.

Skłonność do chorób:
stawów biodrowych, złamania kości zwłaszcza w obrębie ud, wszelkie kontuzje sportowe, naderwania i naciągniecia ścięgien i wiązadeł, reumatyzm, gościec (reumatoidalne zapalenie stawów), podagrę (dna/skaza moczanowa), ischias (rwa kulszowa), paraliż, przepuklina, choroby wątroby (najczęstszą przyczyną jest tłuste jedzenie oraz przejadanie się), pęcherzyka żółciowego, choroby górnych dróg oddechowych, astma, choroby krwi, a także choroby zwiazane z zaburzeniami przemiany materii, choroby z wysoką gorączka, wysypki.

Rekonwalescencja (powrót do zdrowia): osoby urodz. w tym znaku odznaczają się olbrzymią zdolnością do regenerowania własnych sił. Posiadają wrodzony optymizm, pogodę ducha i wielką żywotność, a to pomaga w szybkim odzyskaniu dobrego zdrowia. Tym ludziom nie zagraża: depresja czy jakieś załamanie nerwowe, psychiczne.

Mikroelementy wspomagające Strzelce to: silicea czyli kwas krzemowy, który działa w organiźmie czł. podobnie jak fluorek wapnia przyporzadkowany Rakowi. Nadaje on połysk paznokciom i włosom, daje wytrzymałosć i odpornosć tkankom. Podnosi odporność ludzkiego organizmu. Jeśli natomiast brak tego kwasu w organiźmie, to powoduje to: wyczerpanie, niedozywienie i przedwczesne starzenie się (jest to nawet widoczne u dzieci).
Kwas krzemowy stosuje się także przy głęboko zabliźnionych starych ranach, które mają tendencje do otwierania się (dopiero po zastosowaniu kwasu – goją się prawidłowo).
Jeżeli po wyrwaniu zębów, pozostaną w dziąsłach odłamki kości, to kwas krzemowy w sposób bezbolesny wydobędzie je na powierzchnię (odpowiada to, celowemu dążeniu na zewnątrz – jest to bowiem typowe zachowanie znaku Strzelca).
Kwas krzemowy pozytywnie wpływa na wszelkie choroby typowych tkanek, tkanek zawierających ten związek, jak: kosci, włosy i zęby (zwłaszcza gdy chodzi o choroby przewlekłe).

Gdy na horyzoncie wschodzi znak Strzelca, to: nadmierne spalanie w organiźmie, może być powodem odkładania się złogów w tętnicach kończyn dolnych. Może wystąpić szczególna inklinacja do takich chorób jak: lumbago, gościec, zapalenie lędźwiowych korzonków nerwowych i nerwów kulszowych. Niebezpieczne potrafią być przeziebienia, które bardzo szybko mogę przejść w zapalenie płuc (przez znak opozycyjny – Bliźniat). Dużą uwagę należy zwrócić podczas wszelkiego rodzaju sportów (grożą wypadki, złamania, zwłaszcza podczas jazdy konnej). Typowym dla tego znaku jest powiedzenie „przez sport do kalectwa” (dlatego tak bardzo należy uważać). Możliwym jest niebezpieczeństwo urazów ze strony zwierząt, zwłaszcza: koni i psów.
Osoby ze znakuStrzelca uodpornione są na wiele leków alopatycznych.
Korzystnym dla nich jest słuchanie – muzyki sakralnej.
Zaleca się im również leczenie wodą – metodą dr. Kneippa.

Znakom Ognia, ( Strzelec, Lew i Baran) odpowiada Czakra III – splotu słonecznego. Jest to strefa witalności, posiada kolor – żółty. Jej planetą jest Mars. To uczucia, emocje, sensoryka. Zarządza impulsami: władzy, panowania, posiadania, podporządkowania, samolubstwa.

Najważniejszymi punktami w horosk. jest położenie Słońca, Ksiezyca, Asc., władcy Asc., oraz Mars/Neptun i Mars/Saturn, a także midpunkty zarówno w horosk. natalnym jak i rekonwalescencji.
Ważne są również tranzyty planet ciężkich oraz stopnie progresywnego Słońca.
Szczególna uwagę powinno zwrócić się na aspekty opozycje, czasami na kwadraturę.
Znak opozycyjny pomoże ujawnić ukryte schorzenia.

Stopnie znaku Strzelca

01° - kości miednicy
02° - obręcz miedniczna
03° - rwa kulszowa, ból krzyża
04° - kość udowa
05° - prawa tętnica udowa - głęboka
06° - lewa tętnica udowa - głeboka
07° - prawa tętnica powierzchniowa uda
08° - lewa tętnica powierzchniowa uda
09° - prawe (prawostronne) naczynia limfatyczne
10° - lewe (lewostronne) naczynia limfatyczne
11° - mięsień przywodziciel
12° i 13° - długa żyła odstrzałkowa
14° - udowe naczynia skórne
15° - prawa żyła biodrowa
16° - lewa żyła biodrowa
17° - nerw kulszowy
18° - prawa kość udowa
19° - lewa kość udowa
20° - prawa główka kości udowej
21° - lewa główka kości udowej
** 22° - prawy krętarz **
** 23° - lewy krętarz **

** 22° i 23° = kość udowa jest najdłuższą i najmocniejszą kością szkieletu ludzkiego. Składa się z : trzonu i dwóch końców tzw. Nasad: bliższego i dalszego. Nasady bliższe łączą się z panewkami miednicy; na nasadzie bliższej znajduje się głowa, której powierzchnia stawowa zestawia się z powierzchnią stawową księżycowatą panewki miednicznej. Głowa mieści się na szyjce, która przechodząc w trzon tworzy krętarz większy, poniżej krętarza większego znajduje się krętarz mniejszy.

24° - dół podkolanowy
25° - prawy kłykć kości udowej
26° - lewy kłykć kości udowej
27° - mięsień pośladkowy
28° - muskuły prawej nogi
29° - muskuły lewej nogi
30° - muskuł o kształcie gruszki

System Merydianów a znaki Zodiaku.

Znakowi Strzelca symbolizującemu religię, moralność, prawo, wiedzę – przypisano [b[meridian Jelita Grubego[/b] [JG]. Jelito grube służy do wydalania tego co brudne, nieczyste, złe, trujące. Moralność, etyka, prawo mają to samo na celu, a nauka?, kiedy dawno, dawno temu człowiek chciał posiąść wiedzę - religia zakwalifikowała ten odruch do kategorii grzechu.

Znak Strzelca należy do znaków o biegunowosci i polaryzacji dodatniej, jest nieparzystym znakiem, posiada naturę zwiazana z rozkurczem, ekspansja, wolnoscia, destrukcja.

YANG to ruch na zewnątrz, ciepło, światło, płeć męska, element męski i jego odpowiedniki, łączy się z ruchem, rozprzestrzeniania oraz energią.

YANG to powierzchnia, tył i góra ciała. Męskiemu (+) YANG przyporządkowano narządy, ciała wydrążone, puste, należą do nich: pęcherzyk żółciowy, potrójny ogrzewacz, jelito cienkie, żołądek, jelito grube, pęcherz moczowy oraz nerka prawa, chociaż z budowy jest YIN

[JG] Jelito Grube należy do merydianu Yang, przejmuje zawartość JC – Jelita cienkiego, wchłania pozostałą ilość wody z treści jelitowej i wydala kał przez odbyt.

Czas maksymalny od godz. 5 do 7.

Czas minimalny od godz. 17 – 19

Z merydian Jelita Grubego należy do Meridianu Yang związany jest ze Słońcem, z braniem i ekspansją. Meridiany Yang pobieraja energię ze Słońca przez oczy i z otoczenia przez ręce przetwarzając ją i oddają Ziemi. Słońce dając energię merydianom Yang uaktywnia nas.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Audrey
Wschodząca gwiazdaDołączył: 14 Lut 2014
Posty: 6734
Przeczytał: 50 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 9:52, 27 Lut 2014    Temat postu:

Koziorożec

Znak Koziorożca łącznie ze znakami: Byka i Panny należą do żywiołu Ziemi. Cechą charakterystyczną dla tego żywiołu jest temperament: limfatyczno – nerwowy. Natomiast znak Koziorożca (w swej czystej postaci) posiada temperament: melancholiczny z dość dużym zabarwieniem pesymizmu.

Trygonowi Ziemi przypisano jedną z czakr – MULADHARĘ - I. czakrę – podstawy, która jest korzeniem naszego istnienia, najbardziej powiązana z naszym ciałem i ziemią. Ta czakra ukierunkowana jest na przetrwanie, dlatego ma tak silny zwiazek z instynktem. Reaguje na takie potrzeby jak: jedzenie, ubranie, bezpieczeństwo, na rozmnażanie, przetrwanie gatunku (to wszystko ma związek z przetrwaniem).
Zdrowa I. czakra, a tym samym nasze ciało, potrzebują kontaktu z przyrodą. Czakra I., to proces indywidualizacji, to element zwierzecy w człowieku, poddaje naszą swiadomość pierwszej próbie, gdzie musimy opowiedziec się za sensem istnienia. Ważne by utrzymać ją w równowadze.
To aktywność, wola,
Kolor – czerwony,
Planeta – Słońce,
Zn.Zodiaku – to zn. Ziemi – Byk, Panna, Koziorożec.

Znakowi Koziorożca przypisano części ciała takie jak: stawy kolanowe, stawy, więzadła, mięsień podkolanowy, tętnice podkolanowe, stawu kolanowego, nerw piszczelowy, naskórek, skóra, szkielet, kości.

Wpływ podrzędny, przez znak opozycyjny Raka to: czynność trawienia, czyli przewód pokarmowy, pęcherzyk żółciowy, wątroba, trzustka, śledziona, zęby, skóra.

Funkcją Koziorożca jest: stabilizacja ochrony funkcji organizmu, zabezpieczających go niezależnie od oddziaływań zewnętrznych. Rozwój szkieletu, jako stabilizacja całego organizmu. Funkcje podporządkowania i organizacji funkcjonalnych układów ogranizmu. Ograniczenia wzrostu – wszystkich układów organizmu. Procest kostnienia, krystalizacja organów i tkanek. Okres przekwitania. Współdziałanie indywidualnego i pojedynczego doświadczenia. Formułowanie stereotypowych reakcji.

Natura Koziorożców jest zimna i sucha.

Skłonności do chorób: Koziorożce należą do osób bardzo wytrzymałych, jednak już w dzieciństwie zdarza im się często chorować, pomimo tego - w większości dożywają sędziwego wieku. Ich cierpienia związane są z chorobami przewlekłymi, związanymi z przemianą materii, wszelkimi złamaniami, zwichnięciami kości, podagrą, reumatyzmem, chorobami skóry, arteriosklerozą, kamicą: żółciową, pecherza moczowego, nerkową, przeziębienia, choroba morska. U tych osób szczególnie wrażliwe są: kolana, a także zęby, paznokcie, oczy, głowa, nerki, skóra, żołądek, pęcherzyk żółciowy. Są również podatne na choroby psychosomatyczne, które charakteryzują się: roztrojem żołądka, zmianami skórnymi, brodawkami, liszajami, czy półpascem. Także może pojawić się u nich - do tej pory -„drzemiąca” choroba reumatyczna – odmiana nie do końca zbadana, posiada formę choroby przewlekłej, jest szczególnie nieprzyjemną, deformuje, zniekształca kończyny. Jednostki te, bardzo dobrze znoszą chłód i głód – ale pomimo tego powinny regularnie przyjmować pokarmy, pić wiele płynów, a także ciepło się ubierać.

Kiedy na horyzoncie wschodzi znak Koziorożca, osoby te posiadają konstytucję samo-zatruwającą, objawiającą się niedostatecznym wypróżnianiem, usuwaniem lub niszczeniem substancji odpadowych. Hamowany jest ruch robaczkowy w układzie trawiennym, co powoduje gromadzenie się kału i nadmiaru kwasu moczowego. Wszelkie zahamowania mogą prowadzić do: wrzodów, kamicy nerkowej, schorzeń kostnych, miażdżycy i chorób skórnych.

Zalecenia: osoby te, nie powinny z niczym przesadzać, powinny życ naturalnie i rozsądnie,( nie mają specjalnego nadmiaru energii). Posiłki powinny działać pobudzająco, powinny być wysoko energetyczne i oczywiście zdrowe. Najlepiej jest pić soki: jabłkowe i soki warzywne. Można pić piwo, ale najlepiej grzane z imbirem.

Mikroelementy wspomagające Koziorożce to: Calcium phosphoricum, czyli stałość i energia.
Fosforan wapnia jest składnikiem wszelkich tkanek twardych, jak: kości i zęby, do których budowy i tworzenia przyczynia się w istotny sposób. Dlatego jest środkiem leczniczym przy krzywicy, typowej chorobie Koziorożca, która powstaje w wyniku ubóstwa, wyrzeczeń, braku powietrza i Słońca, przy złamaniach kości, jak też przy takich chorobach, które potęgują się w chłodzie i wilgoci. Dobrze się nadaje do wszelkich chorób przewlekłych, które również są typowe dla Koziorożca, ale także dla chorób krwi, gdyż czerwone ciałka krwi tworzą się wewnątrz kości. Wraz z fosforanem magnezu, środkiem przyporządkowanym znakowi Lwa, fosforan wapnia przyśpiesza rekonwalescencję, czyli powrót do zdrowia po chorobie.

Nie zaleca się picia soków cytrusowych, na organizm działają wyziębiająco.
Nie powinno się nadużywać kosmetyków.


Najważniejszymi punktami w horosk. jest położenie Słońca, Ksiezyca, Asc., władcy Asc., oraz Mars/Neptun i Mars/Saturn, a także midpunkty zarówno w horosk. natalnym jak i rekonwalescencji.
Ważne są również tranzyty planet ciężkich oraz stopnie progresywnego Słońca.
Szczególna uwagę powinno zwrócić się na aspekty opozycje, czasami na kwadraturę.
Znak opozycyjny pomoże ujawnić ukryte schorzenia.

Stopnie znaku Koziorożca

01° - prawa rzepka
02° - lewa rzepka
03° - podskórny nerw uda
04° - podskórny nerw łydki
05° - nerw skórny kolana
06° - prawy mięsień przywodziciel
07° - lewy mięsień przywodziciel
08° - naczynie limfatyczne – kolana
09° - nerw kolana
10° - wiązadła prawo-skrzyżowane
11° - wiązadła lewo-skrzyżowane
12° - prawy staw kolanowy
13° - lewy staw kolanowy
14° - chrząstka prawego kolana
15° - chrząstka lewego kolana
16° - kłykć prawego piszczela
17° - kłykć lewego piszczela
18° - wiązadła prawego kolana
19° - wiązadła lewego kolana
20° - ścięgna prawego kolana
21° - ścięgna lewego kolana
22°, 23°, 24° - przyczep końcowy mięśni od góry do dołu nóg
25° , 26° - połączenie pomiędzy kością udową a piszczelem
27° - nerw głęboki
28° - prawa tętnica dookoła kolana
29° - lewa tętnica dookoła kolana
30° - mięsień przywodziciela

System Merydianów a znaki Zodiaku.

Znakowi Koziorożca symbolizującemu organizację, system – przyporzadkowano: meridian Potrójnego Ogrzewacza [PO]. Wielość i różnorodność zorganizowane w system, jest nową, bardziej efektywną jakością. Meridian Potrójnego Ogrzewacza koordynuje działalność trzech jam ciała: jamy czaszki, klatki piersiowej i brzucha.

Potrójny Ogrzewacz [PO], jest Yang, jego górna część przejmuje energię życia z powietrza - zaraz po urodzeniu (związana jest z płucami), częśc środkowa czerpie energię życia z pokarmu po urodzeniu (związana jest z żołądkiem i śledzioną), część dolna otrzymuje energię od rodziców w chwili zapłodnienia, jest to energia genetyczna, oraz energię własną, otrzymaną z kosmosu, w tym samym momencie.
Energia Potrójnego Ogrzewacza [PO] wznosi się ku górze, łącząc się w linii środkowej i ożywiając wszystkie narządy wewnętrzne.
Czas maksymalny: od godz.: 21 – 23
Czas minimalny: od godz.: 09 – 11.

Znak Koziorożca należy do znaków o biegunowości i polaryzacji ujemnej, jest parzystym znakiem, posiada naturę związaną ze skurczem, integracją, organizowaniem, przymusem, zniewoleniem.

Meridian Potrójnego Ogrzewacza [PO] należy do Meridianu Yang.

YANG to ruch na zewnątrz, ciepło, światło, płeć męska, element męski i jego odpowiedniki, łączy się z ruchem, rozprzestrzeniania oraz energią.

YANG to powierzchnia, tył i góra ciała. Męskiemu (+) YANG przyporządkowano narządy, ciała wydrążone, puste, należą do nich: pęcherzyk żółciowy, potrójny ogrzewacz, jelito cienkie, żołądek, jelito grube, pęcherz moczowy oraz nerka prawa, chociaż z budowy jest YIN

Yang związany jest ze Słońcem, z braniem i ekspansją. Meridiany Yang pobieraja energię ze Słońca przez oczy i z otoczenia przez ręce przetwarzając ją i oddają Ziemi. Słońce dając energię merydianom Yang uaktywnia nas.


[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Audrey
Wschodząca gwiazdaDołączył: 14 Lut 2014
Posty: 6734
Przeczytał: 50 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 9:53, 27 Lut 2014    Temat postu:

Wodnik

Znaki Żywiołu Powietrza (Wodnik, Bliznięta, Waga) posiadają temperament: żółciowo-sangwiniczny, Wodnik w czystej postaci posiada temperament: sangwiniczny.

Zywiołowi Powietrza przypisano IV.Czakrę – to strefa witalności. Promieniuje kolorem: zielono-białym, rózowym i żółtym.
Planeta – Saturn
Umiejscowiona jest pośrodku klatki piersiowej – w siedzibie duszy, gdzie rodzą się: emocje oparte na bezwarunkowej miłości, przyjaźni i braterstwie.
Na poziomie fizycznym czakram związany jest z grasicą. Energia tego czakramu wpływa na: płuca, serce, krążenie krwi, skórę, oskrzela, górną część pleców i ramiona.

Kieruje: emocjami, miłością, nienawiscią itd.

Otwarta czakra serca na innych ludzi działa lecząco (kiedy chorujemy, cierpimy, a jednoczesnie odnosimy się do innych w sposób – pełny miłości – przyspieszamy proces zdrowienia).

Terapia kolorem: zielonym oraz różowym
Terapia kamieniami szlachetnymi: kwarc różowy, turmalin, szmaragd, jadeit, awenturyn.

Funkcje Wodnika, to: wirusy jako nadgatunkowy, genetyczny aparat zabezpieczajacy śródgatunkowe mutacje, wewnątrz gatunkowe mutacje. Wybór konkretnych linii rozwoju genetycznego adekwatnego do otaczajacego środowiska.

Znak Wodnika rządzi w ciele: łydkami, tęczówką oka, elektrycznością ciała, krwioobiegiem, oraz wymianą tlenu i dwutlenku węgla. Ma powiazania z czesciami ciała i organami takimi jak: móżdzek, system nerwowy, golenie, stawy palców u nóg, okostna, sciegna, podudzie, kość piszczelowa, strzałkowa, kostki, mięśnie łydek, ściegno Achillesa, krew, serce, tętnica piszczelowa tylna (przedłużenie pnia tętnicy podkolanowej), żyła odstrzałkowa (tzw. odpiszczelowa dodatkowa, biegnąca od kostki do pachwiny).

Wpływ podrzędny cyrkulacja, usuwanie kwasu weglowego z organizmu.

Natura ciepła i wilgotna

Skłonności do chorób: niedotlenienie krwi, niskie cisnienie krwi, zatory w żyłach (najczęściej żyłach łydek), zakazenie krwi, anemia, białaczka, niedozywienie, wzdęcia, skurcze (zwłaszcza łydek), różne postacie tików nerwowych, stany konwulsji, tężec, padaczka, szok, zakłócenia pracy mózgu, osłabienie serca, płyn w worku osierdziowym, arytmia serca, zawał serca, dusznica bolesna, choroby arterii, zapalenie opon rdzenia kregowego, postrzał, omdlenia, choroby układu nerwowego, neurasenia, katalepsja (zesztywnienie mięsni), spazmy, epilepsja, paraliż, zranienia, puchniecie łydek, żylaki, zwichnięcia goleni, choroby układu krążenia, serca, podbrzusze, plecy, szyja, gardło, pęcherz moczowy, choroby oczu, przeziebienia, alergie.

Mikroelementy wskazane dla Wodników – Natrium muriaticum albo chloratum
Zwykła sól kuchenna reguluje gospodarke wodną komórek, reguluje równowagę kwasowo-zasadowa (współpraca ze zn. Powietrznym Wagą). Sól kuchenna pobudza tworzenie sie nowych komorek, zwłaszcza czerwonych ciałek krwi. W przypadku jej niedoboru wystepuje: uczucie zimna wzdłuz kregosłupa, oszołomienie i znuzenie.

Gdy na horyzoncie wschodzi znak Wodnika wskazuje to na ludzi neuropatycznych i neurastenicznych ze skłonnoscia do zaburzen nerwowych, dziwnych stanow ducha, a takze schorzen krwi i oczu.
Jednostki te maja skłonnosc do wypadków w pojazdach i samolotach. Musza dbac o zdrowie duszy i unikac burz.
Osoby te słabo sa podatne na leczenie alopatyczne, natomiast dobre rezultaty przynosi im homeopatia, ziołolecznictwo, terapia kolorami, kapiele słoneczne, mesmeryzm, cwiczenia oddechowe.
Nie wskazane dla tych osob jest palenie tytoniu.

System Merydianów a znaki Zodiaku.

Znakowi Wodnika, który symbolizuje niekonwencjonalność postępowania związaną z poszukiwaniem prawdy, przypisano meridian Śledziony i Trzustki [ST] . Czesto starzejący sie ciałem, lecz młody duchem czł. Zauważa, że to co tworzył całe życie, jest przestarzałe, zaczyna sie kruszyc. Gdyby mógł zacząć od nowa, zrobiłby inaczej, lepiej, nowoczesniej. Śpieszy sie, bo czasu mało, demontuje rozsypująca sie budowlę uruchamiając ostatnie rezerwy, chce pozostawić po sobie plan nowej myśli, idei, którą ktoś być może podejmie I będzie kontynuował.
Cukrzyca, choroba wieku średnio-starczego jest odzwierciedleniem tego procesu. Trzustka przestaje produkować insulinę, organizm nie poznaje cukru – produktu Słońca.
Słońce w Wodniku jest w upadku. Organizm przestawił się na katabolizm, zużywa własne białka I tłuszcze, niszczy własne struktury. Demontuje to co sam zbudował.
Nieprawidłowe działanie śledziony odpowiedzialnej za immunologię powoduje także dezintegrację ustanowionego porządku. Cukrzyca kończy sie spiączka – snem. Snem zawiaduje Neptun władca znaku Ryb.

Znak Wodnika należy do znaku o biegunowości i polaryzacji dodatniej, jest znakiem nieparzystym, posiada naturę związaną z rozkurczem, ekspansją, wolnością, destrukcją.

Meridian [ST] należy do Yin.

Yin to: ruch wewnątrz, zimno,ciemno, płeć żeńska, element żeński i jej odpowiedniki, łączy sie z zastojem, z koncentrowaniem oraz substancją.

YIN to: przepływ energii w kierunkach: z góry w dół i od zewnątrz do środka.
Są trzy smaki mogące wytwarzać tego typu ruch w organiźmie: słony, kwaśny, gorzki.

Elementowi żeńskiemu YIN przyporządkowano narzady, ciała - lite (pełne) są to: wątroba, serce, osierdzie, śledziona, trzustka, płuca i lewa nerka.

Sledziona uzyskaną czystą energię kieruje do góry w obszar płuc, gdzie energia z pożywienia łączy się z energią z powietrza. Śledziona kieruje wszystkimi płynami ciała i trzyma je w naczyniach krwionośnych. Narząd ten kontroluje tkankę łączna i podskórną oraz odzywia mięśnie. Kontroluje wydzielanie śliny i smak. Psychicznie – melancholia.
Zwierciadłem śledziony jest stan warg i śluzówki ust.
Czas maksymalny = od godz. 09.00 do 11.00
Czas minimalny = od godz. 21.00 do 23.00.

Najważniejszymi punktami w horosk. jest położenie Słońca, Ksiezyca, Asc., władcy Asc., oraz Mars/Neptun i Mars/Saturn, a także midpunkty zarówno w horosk. natalnym jak i rekonwalescencji.
Ważne są również tranzyty planet ciężkich oraz stopnie progresywnego Słońca.
Szczególna uwagę powinno zwrócić się na aspekty opozycje, czasami na kwadraturę.
Znak opozycyjny pomoże ujawnić ukryte schorzenia.

Stopnie znaku Wodnika

01° - prawy nerw piszczelowy
02° - lewy nerw piszczelowy
03° - prawa strzałka
04° - lewa strzałka
05° - prawy nerw strzałkowy
06° - lewy nerw strzałkowy
07° - prawe żyły odpiszczelowe
08° - lewe żyły odpiszczelowe
09° - skóra z prawej dolnej nogi ( z łydki)
10° - skóra z lewej dolnej nogi (z łydki)
11° - prawe wiązadła krzyżowe
12° - lewe wiązadła krzyżowe
13° - prawa tętnica piszczelowa
14° - lewa tętnica piszczelowa
15° - naczynia limfatyczne prawej dolnej nogi (łydki)
16° - naczynia limfatyczne dolnej nogi (łydki)
17°, 18°, 19°, 20°, 21°- system rdzeniowo - nerwowy
22° - prawy mięsień brzuchaty łydki
23° - lewy mięsień brzuchaty łydki
24° - prawy mięsień piszczelowy przedni
25° - lewy mięsień piszczelowy przedni
26° - prawa kość strzałkowa
27° - lewa kość strzałkowa
28° - prawy piszczel
29° - lewy piszczel
30° - połączenia


[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Audrey
Wschodząca gwiazdaDołączył: 14 Lut 2014
Posty: 6734
Przeczytał: 50 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 9:54, 27 Lut 2014    Temat postu:

Ryby

Ryby, a także Rak i Skorpion są znakami Wodnymi, należą do żywiołu Wody. Charakterystyczną cechą znaków z tego żywiołu, to temperament limfatyczno-sangwiniczny. Rybom przypisano temperament: flegmatyczno-sangwiniczny, z większą skłonnością w kierunku flegmatycznego (należy pamietac, ze planety również wywierają wpływ na temperament, zabarwiając znak swoją emanacją).

Żywiołowi Wody (Ryby, Rak, Skorpion, ) przypisano Czakrę II. – czakrę płciową - krzyżową. Położoną w strefie witalności, świeci kolorem – pomarańczowym. Jej planetą-światłem jest Księżyc.
Połączona jest z jądrami u męszczyzn i jajnikami u kobiet. Energia tego czakramu wpływa na organy: moczowo – płciowe, macicę, nerki i narządy trawienne oraz dolną część pleców.
Jeżeli czakra jest zablokowana, mogą pojawić się zaburzenia: czynnosci seksualnych i choroby pęcherza moczowego.
Zakłócenia w czakrze II. najczęściej wywodzą się z okresu dojrzewania.
Jej głównym zadaniem jest szukanie przyjemności (seks, alkohol, papierosy, czekolada, narkotyki, nałogi), dążenie do zaspokojenia przyjemności zmysłowych, zatracanie się w swiecie uczuć, a także poczucie własnej atrakcyjności oraz zdolność przyciągania rzeczy przez siebie pożądanych.
Na poziomie tej czakry ożywiony zostaje magnetyzm (coś co nas pociąga lub odpycha). Energia z poziomu II. czakry nie koniecznie musi być zdominowaną przez seksualizm. To także poczucie spełnienia (postawa hedonistyczna), rozczarowanie w miłości, to cały wachlarz doświadczeń życiowych składający się z radosci i smutków dnia codziennego – to doświadczenia naszego życia.

Terapia kolorem: pomarańczowym

Terapia kamieniami szlachetnymi: karneol, kamień księżycowy.

Rybom przypisano funkcje: delikatne, biochemiczne procesy w organiźmie. System odpornościowy. Zmiany typów genetycznych pod wpływem indywidualnej mutacji. Procesy obrazowego myślenia. Podtrzymanie równowagi pomiedzy procesami stabilnosci i niezrównoważenia.

Części ciała przypisane Rybom: stopy, stawy paliczkowe, palce, scięgna, więzadła, płuca, tkanka łączna, limfa, kostki nóg, muskuły palców u nóg, tętnice przysrodkowe i boczne śródstopia, nerwy podeszwowe palców nóg, system trawienny, limfatyczny, endokrynologiczny, serce i układ krążenia, gruczoły potowe, wydzieliny śluzowe

Ryby posiadają naturę zimno-wilgotną, z tego powodu są bardzo wrazliwe i chorowite, zwłaszcza kiedy znak Ryb wschodzi (Asc.).

Wpływ podrzędny przez znak opozycyjny Panny: przepona brzuszna, jelita, śledziona, wątroba, trzustka.
Uwaga: w jelitach, które podlegaja Pannie, znajduje się wyrostek robaczkowy przypisany do znaku Ryb

Skłonności do chorób: duszy – Ryby często tłumią swoje troski, zmartwienia, różne leki i niepokoje, a także agresję co bardzo niekorzystnie wpływa na ich zdrowie psychiczne i fizyczne. Stąd choroby typu alergii, która ma związek z tłumieniem agresji. Choroby związane z naruszeniem delikatnego systemu chemicznego w organiźmie. Alkoholizm, narkomania, lekomania, zatrucia lekami, choroby stóp. Zaburzenia nerwowe i psychiczne, neuralgie, neurastenie, neurozy, psychozy. Choroby płuc, infekcyjne i przeziebieniowe, choroby reumatyczne o charakterze chronicznym, zwichniecia stawów stóp lub ich sztywnosc, stopa szpotawa, potliwosc stóp, podatnosc do deformacji nóg i palcy nóg, a także do zakazeń narzadów płciowych.

Gdy na horyzoncie wschodzi znak Ryb, osoby posiadające tam Asc. posiadają skłonność do: chorób stóp, do uzależnień (alkoholizm, narkomania, lekomania, kawa, papierosy i inne używki), do degeneracji płynów ustrojowych, schorzeń układu limfatycznego i zagmatwanego życia duchowego.
Zaleca się: picie większej ilości płynów, jadanie zup. Unikanie wszelkich sekt, spirytystów, a zwłaszcza hipnotyzerów ponieważ mogą stać się narzędziem w ich rękach. Już od młodych lat powinni uprawiać ćwiczenia, które wzmacniają własną wolę - jogę, medytację czy afirmację. Powinni unikać przeziębień z uwagi na podatność na choroby płuc. Nie powinni zamieszkiwać czy zbyt długo przebywać na terenach bagiennych,błotnistych.

Mikroelementy zalecane Rybom: Ferrum phosphoricum czyli fosforan żelaza, który jest odpowiedzialny za transport tlenu za pomocą czerwonych ciałek krwi (krew jako środek transportu podlega znakowi Ryb). Brak żelaza w organizmie objawia się: bladym wyglądem, podkrążonymi oczami, zmeczeniem, słabością mięśni, zaburzeniem trawienia (zatwardzenie lub biegunka) czyli ogólnie anemią. Fosforan żelaza występuje również w komórkach mięśni i w kosmkach jelitowych (które podlegają Pannie). Jest bardzo ważnym mikroelementem, powinien być stosowany przy wszelkich rozpoczynających się chorobach gorączkowych jako pierwszy lek. Nasza krew jest odpowiedzialna za rozprowadzenie substancji odżywczych i ciał obronnych, jak również za wydalanie osadów i trucizn. Krew jest naszym sokiem życia, natomiast zelazo stanowi jej esencję. Fosforan żelaza powinien być pierwszym środkiem do zastosowania w przypadku prawie wszystkich ostrych chorobach, bowiem wzmacnia siły obronne organizmu za posrednictwem krwi.
Drugim ważnym mikroelementem jest Kalium sulfuricum czyli siarczan potasu – zobacz opis w znaku Panny.

Najważniejszymi punktami w horosk. jest położenie Słońca, Ksiezyca, Asc., władcy Asc., oraz Mars/Neptun i Mars/Saturn, a także midpunkty zarówno w horosk. natalnym jak i rekonwalescencji.
Ważne są również tranzyty planet ciężkich oraz stopnie progresywnego Słońca.
Szczególna uwagę powinno zwrócić się na aspekty opozycje, czasami na kwadraturę.
Znak opozycyjny pomoże ujawnić ukryte schorzenia.

Stopnie znaku Ryb

01° - prawa kość piętowa
02° - lewa kość piętowa
03° - nerwy prawej stopy
04° - nerwy lewej stopy
05° - prawa kość sześcienna
06° - lewa kość sześcienna
07° - prawa kość skokowa
08° - lewa kość skokowa
09° - kości palców prawej stopy
10° - kości palców lewej stopy
11° - naczynia limfatyczne stopy
12° - tętnica podeszwy prawej stopy
13° - tętnica podeszwy lewej stopy
14° - prawa żyła podskórna
15° - lewa żyła podskórna
16° - wiązadła krzyżowe prawej stopy
17° - wiązadła krzyżowe lewej stopy
18° - prostownik mięśni palcy – prawych
19° - prostownik mięśni palcy lewych
20° - mięśnie prawej strzałki
21° - mięśnie lewej strzałki
22° - ścięgno Achillesa prawej stopy
23° - ścięgno Achillesa lewej stopy
24° - dalszy prawy staw piszczelo-strzałkowy
25° - dalszy lewy staw piszczelowo-strzałkowy
26° - nerw podeszwy
27° - dalsze paliczki prawej stopy
28° - dalsze paliczki lewej stopy
29° - paznokcie prawej stopy
30° - paznokcie lewej stopy


System Merydianów a znaki Zodiaku.

Znak Ryb, który symbolizuje: smierc, starość, izolację, zgorzknienie, ale także madrość, nadzieję, wiarę w nieśmiertelność, w sens życia, w Boga, w wieczność i nieskończonosć przypisano meridian Serca[S]. Płyny ustrojowe: limfa, osocze to praocean w człowieku. To rozpuszczalnik w którym panuje równość i sprawiedliwość, zdolność dzielenia (rozpuszczonym w nim substancjom) po równo wszystkim organom w całej dostępnej przestrzeni. Płyny ustrojowe to źródło pokarmu, energii i tlenu dla wszystkich współistnień tworzących istotę ludzką. Znak Ryb symbolizujący śmierć, sen wieczny zarządza wodą życia.

Należy do znaków o biegunowości i polaryzacji ujemnej, jest znakiem parzystym, posiada naturę związaną ze skurczem, integracją, organizowaniem, przymusem i zniewoleniem.

Meridian Serca [S] należy do meridianu Yin.

YIN to: ruch wewnątrz, zimno,ciemno, płeć żeńska, element żeński i jej odpowiedniki, łączy sie z zastojem, z koncentrowaniem oraz substancją.

YIN to: przepływ energii w kierunkach: z góry w dół i od zewnątrz do środka.
Są trzy smaki mogące wytwarzać tego rodzaju ruch w organiźmie: słony, kwaśny, gorzki (smaki te powodują ruch ku dołowi i ruch do środka).

Elementowi żeńskiemu YIN przyporządkowano narzady, ciała – lite (pełne) są to: wątroba, serce, osierdzie, śledziona, płuca i lewa nerka.

Serce należy do elementu zeńskiego Yin, jest siedzibą umysłu, mowy (zg. z tradycją akupunktury).
Wyrazem energii serca i jakosci krwi jest pamięc i zdolność koncentracji.
Zwierciadłem serca – jest język.

Czas maksymalny dla serca = od godz. 11:00 do 13:00.

Czas minimalny dla serca = od godz. 23:00 do 01:00

Yin związany jest z Księzycem, z oddawaniem i wrażliwością. Pobiera energię z Ziemi (Ziemia jest jest wspólną bazą dla Yang i Ying, na niej stoimy, jest naszą matką) i oddaje ją za pomocą rąk otoczeniu. Księżyc tu przypisany jest do Ziemi jest oscylatorem stymulującym poprzez merydiany naszą wrażliwość.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mili255
Znak lepszych czasówDołączył: 23 Paź 2013
Posty: 2212
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 39 razy
Ostrzeżeń: 3/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 15:55, 27 Lut 2014    Temat postu:

hmmm wg Kocha mam 6 dom zaczynający się w 29* Ryb i Neptuna w 5*24' Kozy
miałam dotychczas złamane paliczki w prawej stopie i kilkakrotnie skręconą lewą stopę tzn. stawy skręcone


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vil73
Rozbrykana Kobyła ModeracjiDołączył: 14 Gru 2012
Posty: 4869
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 50 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: podwarszawka
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 16:11, 27 Lut 2014    Temat postu:

tu podrzucam jeszcze linkę do sąsiedniego wątq, uzupełniającego tam także coś o najstosowniejszych metodach leczenia itp...
http://www.noweezo.fora.pl/ogolnie-o-astrologii,18/stan-zdrowia,691.html


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Audrey
Wschodząca gwiazdaDołączył: 14 Lut 2014
Posty: 6734
Przeczytał: 50 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 11:06, 24 Mar 2014    Temat postu:

Tutaj dość fajnie opisane. Aspekty między planetami, a schorzenia. Opis poszczególnych planet w kontekście zdrowia [link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Noweezo Strona Główna -> Ogólnie o astrologii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin