Forum Noweezo Strona Główna Noweezo
tarot, runy, numerologia, astrologia i wiele, wiele więcej
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

URAN

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Noweezo Strona Główna -> Planety, planetoidy, gwiazdy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sansimila
Gorzkie ziółkoDołączył: 25 Sie 2011
Posty: 445
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 8:17, 27 Sie 2011    Temat postu: URAN

władztwo - Wodnik
wygnanie - Lew
wywyższenie - Skorpion
upadek - Byk


Uran, planeta odkryta pod koniec XVIII wieku, na krótko przed wybuchem Rewolucji Francuskiej, jest symbolem zmian, odkryć, oryginalnych idei i rewolucji. Związany jest z takimi cechami ludzkiej psychiki jak niecierpliwość, niemożność usiedzenia na miejscu, twórcza swoboda i niechęć do tradycji. Jej symbolika nawiązuje również do buntu przeciwko rodzicom, autorytetom i zastanym normom. Towarzyszy mu chęć ulepszenia świata poprzez wynalezienie nowych norm postępowania i relacji społecznych. Uran związany jest także ze zdolnościami technicznymi, które są silnym czynnikiem pchającym świat naprzód.

Uran, obok Neptuna i Plutona, jest tzw. planetą pokoleniową, co oznacza, że wpływa nie na pojedynczych ludzi, ale na całe generacje. Związane jest to z jego powolnym ruchu wokół Słońca, który trwa około 84 lata, co sprawia, że przebywa średnio około 7 lat w jednym znaku zodiaku. Tak więc ludzie z tego samego pokolenia, niemal na pewno maja Urana usytuowanego podobnie w swoich horoskopach urodzeniowych.

Działanie Urana, jak każdej innej planety, silnie zależy od tego czy wstępuje on w harmonijne czy nieharmonijne aspekty oraz od tego w jakim znaku zodiaku się znalazł. Dla przykładu Uran w znaku Byka charakteryzuje osoby, które niewiele mówią, ale są aktywne w działaniu i choć potrafią efektywnie osiągać swoje cele nie będą o swoich osiągnięciach rozpowiadać. Przy nieharmonijnych aspektach Uran w Byku może również oznaczać problemy finansowe i zazdrość o pozycję i status innych.


URAN W DOMACHZupełnie inaczej niż pozostałe planety, Uran „toczy się” wokół Słońca. Rzeczywiście Uran obdarza niezwykłością, ale niech to będzie twórcza niezwykłość, a nie nerwicowa i chaotyczna.

Wikipedia o pierwiastku pisze tak: Garść uranu daje tyle energii, co 70 t węgla lub 90 baryłek ropy. Elektrownia atomowa zasilająca w energię milionowe miasto zużywa tylko 3 kg uranu dziennie, uran jest zatem na razie najbardziej skondensowanym źródłem energii wykorzystywanym przez człowieka.

Uran w astrologii to idealizm, wyzwolenie, postępowość, rewolucja. Ale jak to mówi Wyrocznia I Cing rewolucja musi mieć swoje miejsce i czas, a więc odpowiednie przygotowanie jest niezbędne. A więc zdolność dokonania rewolucji, to już zupełnie inna bajka.


[link widoczny dla zalogowanych]Uran w I domu:

Masz duże poczucie niezależności i potrafisz wykazać silną wolę by je obronić. W trudnych sytuacjach potrafisz sobie pomysłowo poradzić, niektóre Twoje rozwiązania są naprawdę oryginalne. Jesteś ekscentryczny i wyróżniasz się z otoczenia. Z trudem akceptujesz rutynowy tryb życia, ważniejsze są dla Ciebie przygody i zmiany. Dążysz do wyzwolenia się z wpływów otoczenia i konwencji jakie nam to narzuca.

Łatwo i spontanicznie nawiązujesz kontakty z ludźmi. Osoba, z którą przebywasz najczęściej, powinna pamiętać aby dać Ci jak najwięcej swobody, w przeciwnym wypadku w Waszym związku pojawi się duże napięcie. Jeśli warunek swobody zostanie spełniony, Wasza relacja ma szansę twórczo się rozwijać. Jesteś osobą tolerancyjną, otwartą na wszelkie odmienności i na przyszłość, pokojowo nastawioną do świata.

Twoja praca powinna być aktywna i dawać Ci duże pole do samodzielnego działania. Masz zdolność do nagłych, przez nikogo nie oczekiwanych działań, trudno Ci się skupić. Możliwe, że będziesz często zmieniać swoją pracę i szukać takiej, w której doświadczysz czegoś nowego i będziesz mieć poczucie, że się rozwijasz.

Sławni z Uranem w I domu: Matka Teresa, Papież Benedykt XVI, Charles de Gaulle, Ronald Regan, Hilary Clinton, Isaac Newton, Alexander Bell, Jean Paul Sartre, Fiodor Dostojewski, Bil Gates, Auguste Renoir, Jan Sebastian Bach, John Lennon, Bruce Springsteen, Enya, Kurt Cobain, Mel Gibson, Monica LewinskyUran w II domu:

Pozycja Urana wskazuje na Twoją dużą elastyczność w sprawach finansowych: łatwo dostosowujesz swój styl życia do bieżących dochodów. Pomysłowo radzisz sobie ze sposobami zarabiania na życie. Niechętnie poddajesz się odpowiedzialności i obciążeniom, jakie wiążą się z materialnym posiadaniem.

Twój sposób utrzymania musi dostarczać Ci wyzwań i Cię rozwijać. Dobrze, jeśli w pracy będziesz mieć możliwość wykazania się oryginalnością, współpracować z ludźmi, kiedy ciągle będzie się coś działo. Nieobce są Ci idee wolności finansowej (poczytaj Kiyosakiego), ale staraj się, by unikać chaosu w swoich sprawach finansowych. Jeśli chodzi o talenty zawodowe, to pozycja Urana wskazuje na umiejętności techniczne, informatyczne lub w jakiś sposób niekonwencjonalne.

Sławni z Uranem w II domu: Jacques Chirac, Picasso, Blaise Pascal, Gustaw Flaubert, Salman Rushdie, JRR Tolkien, Paulo Coelho, Christian Dior, Liza Minnelli, Barbara Streisand, Mia Farrow, Robert Redford, Johny Depp, Leonardo DiCaprioUran w III domu:

Dużo rozmyślasz i dyskutujesz, potrzebujesz stałego pobudzenia umysłu. Masz bogatą wyobraźnię i dużą intuicję. Lubisz ciągłe zmiany w codziennej działalności, w kontaktach z najbliższym otoczeniem. Masz wysokie tempo w codziennych sprawach i aktywnie się w nie angażujesz. Na każdy temat musisz mieć własne zdanie, które jednak dość często zmieniasz. Czujesz, że poprzez dyskusje, rozmowy z ludźmi, możesz coś zmienić na lepsze.

Cenisz nieformalne układy z ludźmi, etykieta i konwenanse nużą Cię. Lubisz czasem coś powiedzieć, aby zobaczyć reakcje ludzi, a oni nie mogą się nadziwić Twoim ekscentrycznym zachowaniom. Poszukujesz towarzystwa ludzi, którzy dostarczą Ci bodźców intelektualnych lub będą wpływać na Ciebie kształcąco.

Interesujesz się niekonwencjonalnymi naukami (astrologia, joga, okultyzm) oraz komputerami, nauką i techniką, lotnictwem. Twoje cechy charakteru pomogą Ci również w pracy przy środkach masowego przekazu (dziennikarstwo, radio, telewizja) oraz w piśmiennictwie, literaturze.

Sławni z Uranem w III domu: Nelson Mandela, Tony Blair, Mikołaj Kopernik, Albert Einstein, Michael Faraday, Ludwik Pasteur, Fryderyk Chopin, Johann Wolfgang von Goethe, Charles Dickens, Emile Zola, Agata Christie, Edith Piaf, Maria Callas, Jane Fonda, Janis Joplin, Walt Disney, Anthony Hopkins, Britney SpearsUran w IV domu:

Cechuje Cię ciągła potrzeba zmian w życiu uczuciowym i rodzinnym. Domagasz się swobody w swoim środowisku domowym (np. wychodzisz z domu, nikomu nic nie mówiąc). Niekiedy zmiany te mają burzliwy przebieg, ponieważ jesteś osobą emocjonalną. Spotykać Cię mogą nagłe zmiany w środowisku rodzinnym, także częste przeprowadzki, czy remonty. Ale to nie tylko zewnętrzne przejawy Urana w IV domu. Trudno Ci znaleźć w życiu, w sobie, coś pewnego i stabilnego, do czego możesz odwołać się w chwili kryzysu. Zrywasz więzy z przeszłością i nie zapuszczasz nigdzie korzeni.

Trudno ci zachować spokój i zimną krew w relacjach osobistych, potyczki bywają gwałtowne. Masz poczucie, że ludzie źle rozumieją Twój charakter, skłonności i reakcje. Bliskich przyjaciół uważasz za członków rodziny, a Twój dom jest otwarty i jest miejscem spotkań poszerzania wspólnych zainteresowań. Spróbuj zmienić swoje spojrzenie na wolność. Wolność jest w Tobie. Nie szukaj jej na zewnątrz, bo będziesz wiecznie się od czegoś uniezależniać.

Sławni z Uranem w IV domu: Papież Jan Paweł II, John Fitzgerald Kennedy, Margaret Thatcher, Joseph Goebbels, Thomas Edison, Fryderyk Nietzsche, Ingmar Bergman, Ernest Hemingway, Marcel Proust, Antoine de Saint-Exupéry, Charles Baudelaire, Jim Morrison, David Bowie, James Dean, Marlon Brando, Brigitte Bardot, Sophia Loren, Angelina Jolie,Uran w V domu:

Jesteś osobą twórczą i ciągle poszukujesz nowych form wyrażania siebie i swojej twórczości. Lubisz coś tworzyć, nawet jeśli jest to tylko zabawa. Posiadasz zapewne jakieś niecodzienne hobby. Lubisz eksperymentować z życiem i jesteś człowiekiem rozrywkowym. Jeśli masz dzieci, prawdopodobnie mają one dużo wolności i są bardzo żywe. Wiele się od nich uczysz i dzięki nim czujesz, że masz kilka lat mniej.

Chętnie nawiązujesz nowe, ciekawe relacje z płcią przeciwną, ale nie trwają one długo. W miłości potrafisz ulegać nagłym oczarowaniom i zaślepieniom, a także być z ludźmi z którymi zazwyczaj nic by Cię nie połączyło.

Pozycja Urana w Twoim horoskopie sprzyja zajmowaniu się sprawami telekomunikacji, informatyki, wprowadzaniu zmian w Twoim środowisku pracy. Masz skłonność do spekulacji, odważnie podejmujesz ryzyko.

Sławni z Uranem w V domu: Sai Baba, Harry Houdini, William Shakespeare, Albert Camus, Alfred Hitchcock, Frank Zappa, Elvis Presley, Bob Dylan, Jimi Hendrix, Clint Eastwood, Pamela AndersonUran w VI domu:

Pragniesz wprowadzać zmiany w te obszary życia, które wydają Ci się zbyt wiążące i zobowiązujące. A więc często w miejsce pracy. Cenisz sobie prostotę i czysty intelekt. Oszczędzaj swoje nerwy, odrywając się co jakiś czas od codziennego życia i zachowując równowagę oraz pogodę ducha. W Twoim przypadku dobrze sprawdzają się niekonwencjonalne metody leczenia: homeopatia, bioenergoterapia, leczenie muzyką itp.

Masz niekonwencjonalne podejście do opieki nad ludźmi i robisz to z humanitarnych pobudek. Jesteś ekologiem. Szukasz możliwości zdrowego życia, odżywiania się. Łatwo nawiązujesz przyjaźnie z ludźmi, z którymi współpracujesz.

Wobec narzucanych Ci obowiązków pragniesz mieć maksimum swobody i mieć własne zdanie, co do sposobu ich wykonania. Szukasz okazji jak wyzwolić się od wymagań innych. Możesz mieć skłonność do częstych zmian miejsc pracy na takie, które dadzą Ci więcej swobody. Nie lubisz pracować w wyznaczonych godzinach. W pracy zawodowej na etacie najlepsze co możesz zrobić, to szukać nowych możliwości, wyzwań, przechodzić ciekawe szkolenia.

Sławni z Uranem w VI domu: Salvador Dali, Giuseppe Verdi, Federico Fellini, Bob Marley, Bruce Lee, Zinedine Zidane, Whitney Houston, Whoopi Goldberg, Demi Moore, Antonio Banderas, Sylwester StalloneUran w VII domu:

Twoje dążenie do wolności dominuje nad całym Twoim życiem. Masz dużo optymizmu i szalone, wciąż nowe pomysły.

Cechuje Cię skłonność do zachowywania swej niezależności i samodzielności w związku. Potrzebujesz swobody w małżeństwie lub partnerstwie. Miewasz nagłe zmiany nastroju, a także niepewność spowodowaną nieobliczalnymi poczynaniami swego partnera. Możliwe, że ewentualne nieporozumienia partnerskie są wyładowywane w burzliwych dyskusjach, w każdym razie trudno Ci udawać, że wszystko jest w porządku. Jak sobie z tym poradzić? Zacznij od siebie. Uspokojenie swoich emocji, określenie priorytetów, podejmowanie przemyślanych decyzji oraz świadomość, że Uran symbolizuje tu potrzebę wyzwań, także w związkach, wiele tu pomogą.

Szukaj pracy, dzięki której będziesz mieć ciągły kontakt z ludźmi. Masz zdolność intuicyjnego wglądu w myśli i motywy zachowania innych osób. Swoja nadmierną ekspresję wyładuj w działaniu na szerokim forum, daj sobie dużo przestrzeni i możliwości. Siedzenie w domu Cię zabije Wink

Sławni z Uranem w VII domu: Napoleon Bonaparte, Michaił Gorbaczow, Zygmunt Freud, Carl Gustaw Jung, Wolfgang Amadeusz Mozart, Ludwig van Beethoven, Henry Miller, Roman Polański, David Lynch, Yoko Ono, Gianni Versace, Oprah Winfrey, Bono, Elton John, Pierce Brosnan, ShakiraUran w VIII domu:

Zmiany, które następują w Twoim życiu są zwykle gwałtowne i całkowite. Zapewne Twoje życie jest bardzo ciekawe, zdarzyło Ci się wiele wyjątkowych przygód. Często niespodziewanych.

Bycie zależnym finansowo od kogoś powoduje u Ciebie brak poczucia bezpieczeństwa. Dlatego swoje dążenie do wolności finansowej przełóż na czyny. Czytasz Kiyosakiego?

W swoim życiu seksualnym poszukujesz ciągłej ekscytacji. Hej, hej, Rewolucjonisto: “wolność każdego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego“, pamiętasz o tym?

Potrafisz spowodować, że ludzie ulegają Twojej sugestii. Czy wiesz dokąd ich prowadzisz?

Cechuje Cię dociekliwość w sprawach ukrytych, związanych z tajemnicami. Jesteś osobą, która wyjaśnia tematy tabu. Pozycja Urana wskazuje wrodzone zdolności okultystyczne oraz przenikliwość.

Sławni z Uranem w I domu: Józef Stalin, Augusto Pinochet, Lady Di, Angela Merkel, Emmanuel Kant, Rudolph Steiner, Hermann Hesse, James Joyce, Gary Kasparov, Louis Armstrong, Marilyn Monroe, Eric Clapton, Leonard Cohen, Monica BellucciUran w IX domu:

Masz szerokie horyzonty i duży wgląd w sprawy społeczne, filozoficzne, polityczne. Pociągają Cię nowe i stymulujące drogi myślenia, a także radykalne i innowacyjne rozwiązania społecznych problemów. Podróże, studia wyższe oraz religia są w stanie odmienić Twoje życie, zatem poszukuj takich możliwości. Masz potrzebę przeżywania przygód. W Twoim życiu świetnie się sprawdza stwierdzenie: podróże kształcą. Fascynują Cię odmienne kultury i obyczaje.

Położenie Urana jest bardzo sprzyjające do realizowania wielkich planów życiowych. Jesteś bardzo pomysłową i postępową osobą.

Sławni z Uranem w IX domu: Mahatma Gandhi, Bill Clinton, Jiddu Krishnamurti, Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Oscar Wilde, Juliusz Verne, Andy Warhol, Mata Hari, Woody Allen, Orson Welles, Jodie Foster, Brad Pitt, Harrison Ford, Prince, Stevie WonderUran w X domu:

Jesteś bardzo samodzielną i wszechstronną osobą, starasz się, by mieć ciekawe życie. Chcesz wszystkiego doświadczyć samodzielnie. Masz dużą intuicję. Lubisz uczyć się raczej na własnych błędach, niż na cudzych.

Masz buntowniczy charakter i niechętnie poddajesz się autorytetowi ludzi, którzy chcą sprawować nad Tobą władzę (rodzice, szefowie, przedstawiciele władz). Ze względu na swój indywidualizm, chętnie wyzwoliłbyś się spod ich ograniczeń. Sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem..

Masz skłonność do radykalnych zmian w swoim życiu zawodowym, wprowadzania w nim reform lub nowych technologii. Jeśli otoczenie w Twojej pracy nie daje Ci stymulacji, stanie się uciążliwe, przygniatające i nudne. 8 godzin w jednym miejscu, to dla Ciebie męka. Jeśli zajmujesz wysoką odpowiedzialną pozycję, trudno Ci rozładować Tę odpowiedzialność i dlatego żyjesz w napięciu. Wtedy planowanie jest dla ciebie świetną pomocą. Możesz osiągnąć naprawdę wiele, ale zastanów kim jesteś i co robisz w świecie, co jest Twoim celem, bo możesz popaść w chaotyczne rzucanie sie na wszystko…. i w efekcie nic. Dokonuj często korekt w realizacji swoich planów życiowych, aby doświadczać świeżości życia i mieć poczucie spełnienia.

Sławni z Uranem w X domu: Karl Marx, Yaser Arafat, Benito Mussolini, Fidel Castro, Nicolas Sarkozy, Martin Heidegger, Umberto Eco, Martin Scorsese, Michael Jackson, Tina Turner, Bruce Willis, Al Pacino, Jack NicholsonUran w XI domu:

Masz oryginalne i idealistyczne poglądy na przyszłość i poszukujesz ludzi o podobnych poglądach. Jesteś człowiekiem otwartym na świat, tolerancyjnym, uznajesz tylko fakty. Prezentujesz prawdziwie humanitarną postawę, czujesz więź ze wszystkimi ludźmi. Planujesz z rozmachem, nie ma dla Ciebie ograniczeń. Przemyśl dwa razy decyzję, zanim ją ostatecznie podejmiesz, bo masz bardzo idealistyczne podejście do świata. Jesteś członkiem stowarzyszeń lub fundacji, chcesz zmieniać świat na lepszy.

Łatwo nawiązujesz kontakty towarzyskie i czujesz się w nich bardzo swobodnie. Przyciągają Cię przyjaciele, którzy dostarczają Ci rozmaitych wyzwań i z którymi masz poczucie, że coś się dzieje (np. naukowcy, artyści, członkowie subkultur). Jeśli czujesz, że środowisko przyjaciół w jakiś sposób Cię ogranicza, zmieniasz otoczenie.

W pracy liczą się dla Ciebie fakty i działanie, nie dbasz o tradycję, ani uznanie.

Sławni z Uranem w XI domu: Dalai Lama XIV, Ojciec Pio, Osho, Martin Luther King, Winston Churchill, Eva peron, Vincent van Gogh, Carlos Castaneda, Victor Hugo, Jean Michel Jarre, David Copperfield, Tom Hanks, John MalkovichUran w XII domu:

Masz bogate wewnętrzne i swój własny, oryginalny świat. Posiadasz ogromną intuicję i szczerze współodczuwasz ludzkie nieszczęścia. Często w Twoim życiu zdarzają się niespodzianki i niestabilność, wywołane przez jakby nieświadome dla Ciebie czynniki. To tłumione emocje stają się źródłem przewrotów i nagłych zdarzeń w Twoim życiu. Odczuwasz ciągłe podenerwowanie i obawę przed nieszczęściem, zamiast popracować nad własnymi emocjami tworząc coś: choćby wylewając je na papier lub płótno, czy poprzez medytację lub inną praktykę duchową. To czego masz świadomość, ale ukrywasz przed innymi, może być źródłem kłopotów, ponieważ zwykle ujawni się w najbardziej nieodpowiednich okolicznościach.

Swoją energie i chęć pomocy innym poświęć na polepszenie sytuacji ludzi biednych, samotnych, chorych, a także zmianie warunków w miejscach odosobnienia (szpitalach, więzieniach).

Sławni z Uranem w XII domu: Abraham Lincoln, Adolf Hitler, Saddam Hussein, Steven Spielberg, Stephen King, Sting, Madonna, Cher, Mick Jagger, Paris Hilton, Sharon Stone, Jeremy Irons

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
noname1
Znak lepszych czasówDołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 1091
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 1/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 22:17, 29 Sty 2012    Temat postu:

URAN - PLANETA ALTRUIZMU


URAN W DWUNASTU DOMACH HOROSKOPU

URAN W PIERWSZYM DOMU

Pomyślnie aspektowany zapowiada ekscentryczność, swoisty i bardzo odrębny, wyróżniający się od otoczenia innych ludzi charakter, szczególnie w przyzwyczajeniach tych osób da się te cechy zauważyć. Ta konstelacja zapowiada wielu przyjaciół w życiu i przyjaźni; osoby te idą do celów w życiu po oryginalnych drogach, innych, jak dostrzec można u ogółu przeciętnych ludzi bez tej konstelacji w horoskopie urodzenia, jeżeli też napotykają te osoby na przeciwności - umieją świetnie omijać je, czy ludzi, którzy stwarzać usiłują przeszkody, często nawet uciekają się do zmiany kierunku i myśli w takich wypadkach, jak powyższy, albo zewnętrznie ustosunkowują się pozytywnie do wymagań i warunków otoczenia, ale wewnętrznie potrafią wytrwać przy swoich ideach i w stosownej chwili wykorzystać sytuacje do realizacji zamierzonych celów.
Uran w Ascendencie, którym jest pierwszy dom horoskopu - zawsze daje pewien niepokój, zdolność przewidywania tego, co będzie, względnie wyczuwania tego, oraz zdolności do nauk okultystycznych, astrologii, poza tym będą to zawsze osoby przepadające za nowościami, oryginalnością, oraz osoby, które mimo woli ulegać będą nieoczekiwanym i niespodziewanym wypadkom, jak też awanturom w życiu zewnętrznym.
URAN W DRUGIM DOMU

Tak samo Uran na szczycie drugiego domu horoskopu urodzenia, wskazuje na stałe zmiany w sprawach pieniężnych, finansowych, które tak jak fale, będą szły w górę i będą się zapadały w głębię, tak, że człowiek z taką konstelacją musi po prostu umieć dobrze pływać, gdyż przy takim falowaniu finansów, bywa, że nic czasami nie posiada.
Pomyślnie aspektowany Uran nie zapowiada strat, ale nie braknie niespodzianek, które będą w formie wygranych, otrzymanych, znalezionych skarbów, czy pieniędzy. Pozycja taka nie jest dobra do lokat pieniędzy w handel spokojny, zresztą tych ludzi pociąga zawsze ryzyko; straty przychodzą szybko i nagle, gdyż tak wynika z losu; ulokowane pieniądze w handlu tak się przedstawiają, jak łódka na wzburzonym morzu, która w każdej chwili może utonąć, toteż ci ludzie nie powinni też udzielać innym rad, co do lokaty finansowej, bo łatwo mimo woli wyprowadzą w pole tę osobę, która rady ich wykorzystała, a osoba ta wszystko straci.
URAN W TRZECIM DOMU

Ponieważ ten dom dotyczy takich osób i spraw, jak bracia, siostry, rodzeństwo, kuzynostwo, sąsiadów, w tym dołączają się ekscentryczne wpływy i znaczenie Urana, toteż przy silnej w tym domu pozycji i pomyślnych aspektach, konstelacja taka wskazuje na intuicję, uzdolnienia naukowe, oraz duże siły psychiczne. Uran rządzi eterem kosmicznym, tak stwierdza statystyka astrologiczna, to znaczy ma on w tej materii pewne znaczenie i wpływ, toteż mamy przy takiej konstelacji uzdolnienia takie, jak jasnowidzenia, zwłaszcza gdy Uran posiada pomyślne aspekty od Słońca, Księżyca, Wenus lub Merkurego.
Krytycznie aspektowany Uran w tym domu, wskazuje na kłopoty z sąsiadami, rodzeństwem, kuzynostwem oraz zapowiada przeważnie zupełne zerwanie kontaktu z rodziną i krewnymi, bardzo trudne jest wychowanie dziecka z taką konstelacją, ponieważ dziecko takie jest uparte i upór ten jest trudno przełamać; charakter jest zmienny, zachowując się w życiu jak flaga na wietrze, a upór wynika z przekory i jest chorobliwym raczej objawem; nieszczęśliwe wypadki w krótkich podróżach, podróżach odbywanych samolotami, autami; bardzo łatwo o awantury, przygody z drugimi w różnych wypadkach.
URAN W CZWARTYM DOMU

Konstelacja taka zapowiada wczesne opuszczanie miejscowości urodzenia i przy tym taka zmiana nie zawsze wychodzi na korzyść; Ojczyzna oraz rodzina, rodzice, sąsiedzi, całe otoczenie znajdą się w pewnej opozycji do jednostki z taką konstelacją w horoskopie urodzenia i jeżeli urodzona jednostka z taką konstelacją nie posiada zamożnych rodziców, to konstelacja ta zapowiada dużo nieszczęść i niepowodzeń. Silnie obsadzone domy takie, jak VII oraz VIII w horoskopie urodzenia przy konstelacji takiej jak Uran w czwartym domu, zapowiadają w sumie tych danych nieszczęścia w pożyciu rodzinnym i ze znajomymi, którzy będą występować przeciw urodzonemu z tą konstelacją i takim układem sił kosmicznych.
Uran krytycznie aspektowany zapowiada w tym domu niepowodzenia w sprawach małżeńskich i współżyciu małżeńskim, brak tzw. spokoju domowego i szczęścia, brak spokoju w życiu i zadowolenia i nie ma uzdolnień do kontemplacji, rozmyślań, szczególnie w tych dziedzinach na które promieniuje niejako Uran lub panuje; Uran dobrze aspektowany zapowiada małe szczęście domowe, przy tym dzieci Urana lubią życie o cechach uniwersalnych; Uran w IV domu zapowiada zdobycie wiedzy z zakresu okultyzmu.


URAN W PIĄTYM DOMU

Jest to dom wychowania, wykształcenia, nauki, rozrywek, zabaw, gier, spekulacji i miłostek, flirtów; taką konstelację posiadają nakładcy książek; porody dzieci - skomplikowane, przy krytycznych aspektach innych planet do Urana w tym domu; Uran w piątym domu, to twórcze myśli o miłości i płciowych zadaniach; tajemne związki, które zmierzają do zmiany obowiązujących ustaw i spraw kraju; kobieta z Uranem w 5 domu, okaże się łatwą zdobyczą każdego mężczyzny, a mężczyzna łatwo będzie ulegał kobietom; Uran zapowiada w tym domu, dla kobiety ciężkie porody i przeważnie nienormalne, uduszenia płodu w toku porodu lub ciąży i poronienia, dzieci urodzone, łatwo ulegają wypadkom, względnie niespodziewanym chorobom. Zdolności literackie, o ile są aspekty dodatnie od innych planet; osoby te są skłonne do ekstremów we wszystkich nowych przedsięwzięciach.
Uran krytycznie aspektowany przez Saturna, Marsa albo Neptuna zapowiada ujemną działalność przez pisma wywrotowe, które będą w ludzkim ogóle wywoływać sprzysiężenia, spiski oraz przelew krwi, zdrady; konflikty z władzami i urzędami.
Uran pomyślnie aspektowany, zapowiada uzdolnienia, które w przyszłości przyniosą sukcesy i w takim wypadku nie braknie wielkich idealistów; aspekty te osłabiają też niebezpieczeństwo przy porodach, oraz pomyślne aspekty nie dają inklinacji do gier, spekulowania, w takim rozmiarze jak krytyczne, które prowadzą nawet do hazardów.
Krytyczne aspekty dają roznamiętnienia w grach, zakładaniu się, prowadząc do dotkliwych strat; każda nowość silnie pociąga i przy tym te osoby przepadają za zabawami i rozrywkami, a często zabawy i rozrywki tych osób łączą się z podróżami lotniczymi oraz sportem automobilowym.
URAN W SZÓSTYM DOMU

Zapowiada skłonności do niedomagań i chorób zawodowych, wynikających z warunków pracy, przy tym nie braknie oryginalności i niezwykłości w tych chorobach i dolegliwościach; niedomagania systemu nerwowego, epilepsja i taniec św. Wita.
Pomyślnie aspektowany Uran w tym domu zapowiada mimo wszystko dużą nerwowość i silne napięcia nerwowe; urzędnicy, czy osoby podwładne z taką konstelacją w horoskopie urodzenia nie są lubiani, gdyż łatwo irytują się i są złośliwi, przy tym wnoszą ze sobą w swoje otoczenie niepokój, tak samo udziela się on innym przy współpracy z takimi osobami, nie brak medialności i uzdolnień psychicznych, które mogą przejawiać się w różnej postaci i formie w życiu zewnętrznym, a jeżeli Uran w tym domu jest silnie aspektowany krytycznie, zapowiada w takim wypadku skłonności do chorób psychicznych i umysłowych.
URAN W SIÓDMYM DOMU

Wskazuje na skłonności do zawierania romantycznego, szybko i źle przemyślanego małżeństwa, albo też i związku z płcią drugą, który z różnych względów będzie nie na miejscu i w swoim charakterze niezwykły. .
Jednostka z taką konstelacją okazuje się bardziej towarzyszką niż chętną do pracy i prawdziwych uczuć, czy kochania oraz miłości, toteż związek małżeński przy takiej konstelacji należy uważać za niekorzystny i niewskazany.
Swoją niezależność i samodzielność niechętnie te jednostki tracą w związku małżeńskim i przeto spodziewać się należy w tej dziedzinie życia skandali, a Uran krytycznie przez inne planety w tym domu aspektowany, szczególnie przez Saturna, zapowiada rychłą śmierć partnera, względnie w męskim horoskopie partnerki.
Uran krytycznie aspektowany w IV domu zapowiada procesy sądowe, nagłe wypadki i połączone z nimi straty materialne; chętnie te jednostki przejmują wysokie stanowiska w życiu społecznym, które następnie tracą w połączeniu ze skandalami.
Uran w VII domu krytycznie aspektowany zapowiada w ogóle niepowodzenia w spółkach, w zwalczaniu otwartych przeciwników, we współżyciu towarzyskim i sprawach zewnętrznych, publicznych.
URAN W ÓSMYM DOMU

Konstelacja taka jest pomyślna, gdy chodzi o rodzaj śmierci, bo wskazuje, że zgon następuje szybko, jakkolwiek nie będzie w wyniku wypadku; okazję do otrzymywania dziedzictwa i spadków i to w oryginalny sposób i niekoniecznie po osobach krewnych; bogaty posag.
Uran krytycznie aspektowany w tym domu zapowiada straty i kłopoty w związku ze spadkami, dziedzictwami, które będą łączyły się z procesami sądowymi; duże zainteresowania dla okultyzmu, są obecne sny prorocze, oraz jasnowidzenia w odniesieniu do przyszłości, ale zarazem, przy krytycznych aspektach do Urana od innych planet - uzdolnienia te mogą być w niewłaściwy sposób wykorzystane w życiu.
URAN W DZIEWIĄTYM DOMU

Zapowiada charakter niezależny, oryginalny, wynalazczy; dużo intuicji i tęsknoty do wzniesienia się wyżej, oraz pragnienie, aby też i ludzkość wznieść wyżej; u osób tych często powstają pomysły utopijne i tak samo sny ich - nie są do zrealizowania, a ma to miejsce wtedy, gdy Uran jest krytycznie aspektowany przez inne planety, w takich razach nie brak też fanatyzmu, a przy krytycznym aspekcie do Marsa - przelew krwi na drodze do celów obranych jest nieunikniony; nieszczęśliwe podróże i wypadki w podróżach; Uran w dziewiątym domu mają też te jednostki, które przyczyniają się do odkrywania nowych krain, lądów jak np. Kolumb.
URAN W DZIESIĄTYM DOMU

Zapowiedź oryginalności i ekscentryczności oraz pionierstwa na polu kultury, oświaty, techniki nowoczesnej i w takiej dziedzinie, jak astrologia.
Krytycznie aspektowany Uran w dziesiątym domu zapowiada wiele zmartwień oraz biedę i kłopoty w życiu, często połączone z hańbą i anarchizmem.
Pozycja Urana w X domu zapowiada bezwzględne umiłowanie wolności i dla jej utrzymania, jednostka z taką konstelacją jest gotowa wszystko poświęcić, toteż w wypadkach większych ograniczeń jednostka taka jest też gotowa w życie społeczne wnosić zamęt i chaos i stwarzać reformy i za ich realizacją agitować wśród innych. Mamy tu typowego rewolucjonistę, ale od aspektów innych planet zależy, w jakim kierunku rewolucjonizm danej jednostki przejawi się w życiu publicznym.
URAN W JEDENASTYM DOMU

Pomyślnie aspektowany w tym domu Uran zapowiada: sukcesy i realizację rodzących się życzeń i nadziei w osobistym i społecznym życiu, a przychodzi to tym łatwiej, że przyjaźnie ułatwiają wiele; dużo niezależności, oryginalność i wynalazcze uzdolnienia.
Krytycznie aspektowany Uran w XI domu zapowiada niepowodzenia w przyjaźniach, przyjaciół, którzy wprawdzie będą protegować lecz zawsze w warunkach pomyślnych w rezultatach dla protegującego, a nie protegowanego, czyli innymi słowy protektor okaże się równocześnie eksploatatorem, przyjaciele będą wykorzystywać przyjaźń dla osobistych korzyści.
URAN W DWUNASTYM DOMU

Pomyślnie aspektowany zapowiada sukcesy, pomysłowość i nowe wynalazki w domach opiekuńczych, więzieniach; sukcesy w pracy związanej z tymi instytucjami, szpitalami, sanatoriami, lecznicami, oraz oryginalne pomysły lecznicze, budzące podziw ogółu ludzkiego.
Krytyczne aspekty zapowiadają wypadki z ogniem, płynami żrącymi, szczególnie jak aspekty są krytyczne od Marsa; uwięzienia samobójstwo, kalectwa, nieposłuszeństwo, anarchizm itp. Uran w XII domu jest zapowiedzią niespodziewanych i przykrych wydarzeń przy krytycznych aspektach; perwersje, narkomania.

URAN W DWUNASTU ZNAKACH ZODIAKU


URAN W ZNAKU BARANA

Oryginalność, niezależność, dużo energii i ambicji; zdolności w takiej dziedzinie jak elektryczność oraz mechanika; osoby te umieją łatwo usuwać w życiu wszelkie przeszkody, oraz umieją organizować pomoc, jak też pomocnicze środki, osoby te też lubią często zmiany miejsca pobytu oraz zmiany zajmowanych stanowisk; umieją przewidywać wypadki mające zaistnieć w przyszłości.
URAN W ZNAKU BYKA

Zapowiada wiele intuicji, silną wolę, małomówność, za to osoby takie wiele działają i umieją zasadnicze cele swoje osiągać; skrytość.
Krytyczne aspekty zapowiadają dużą zazdrość oraz częste kłopoty finansowe.
URAN W ZNAKU BLIŹNIĄT

Wielostronny i oryginalny charakter i umysł; dużo intuicji. Dobra orientacja w wielu dziedzinach nauki, szczególnie w naukach ścisłych, biegłość w technice, elektryczności, awiacji; wynalazczość i pionierstwo w nowych pomysłach; zdolności do okultyzmu i astrologii; osoby te są lubiane przez rodzeństwo, kuzynostwo, sąsiadów.
Krytycznie aspektowany Uran w znaku Bliźniąt - ekscentryczność, wiele nagłych wypadków, popełnianie wielu haniebnych uczynków, i intrygowanie; osoby te nie są lubiane przez tych, z którymi się stykają; nieszczęśliwe wypadki w podróżach i w codziennych sprawach, jak też na wycieczkach; niebezpieczne auta, motocykle, samoloty.
URAN W ZNAKU RAKA

U Egipcjan znak Raka jest znakiem duszy - toteż mamy przy takiej konstelacji dużą sensytywność i uzdolnienia psychiczne, zależne od złych względnie pomyślnych aspektów od innych planet.
Krytycznie aspektowany Uran w znaku Raka - nerwowe zaburzenia w organach trawienia, wrzody, rak; rozłączenie nagłe z rodziną, ojczyzną i słaba wola; osoba taka jest niepewna i zmienna.


URAN W ZNAKU WAGI

Pomyślnie aspektowany w tym znaku zapowiada uzdolnienia literackie oraz zamiłowanie do sztuk pięknych i do przedsięwzięć niezwykłych i oryginalnych w życiu społecznym. Duża wytrwałość i cierpliwość i przez te cechy charakteru wiele też w życiu osiąga; zainteresowania do okultyzmu. Spółki towarzystwa akcyjne, spółdzielcze, partie, zrzeszenia, małżeństwa są przeważnie oparte o wspólne idee i wspólnym charakterze.
Uran w Wadze krytycznie aspektowany, zapowiada zmartwienia, niepokoje domowe i rodzinne niepowodzenia oraz wczesną śmierć partnera, względnie partnerki. Gdy chodzi o horoskop męski i też przeważnie w warunkach niezwykłych i błyskawicznych, następują takie wypadki; nieszczęśliwe wypadki, a też rozłączenia w małżeństwie, przy tym druga strona w związku małżeńskim odznaczy się niepokojem udzielającym się osobie, mającej taką konstelację w swoim horoskopie urodzenia; konflikty z urzędami i władzami; uzdolnienia do oratorstwa, przemówień na zebraniach o charakterze anarchistycznym, a przy tym skandale, prześladowania i niepowodzenia w sprawach zewnętrznych i publicznych.
URAN W ZNAKU SKORPIONA
Przy pomyślnych aspektach w tym znaku Uran zapowiada silną oraz otwartą wolę, która we wszystkich przedsięwzięciach odniesie zawsze zwycięstwo nad przeciwnikami oraz przeciwnościami i zadania podjęte doprowadzi do właściwego celu; każdy problem jest przy takiej konstelacji w horoskopie urodzenia pogłębiony, nie brak oryginalności; jednostki z taką konstelacją są wykształcone albo też nabywają rozległą wiedzę przez doświadczenia życiowe, która przewyższa mądrość uzyskaną w szkole i z książek; uzdolnienia w kierunku mechaniki i inżynierii mechanicznej, technicznej; zamiłowania do okultyzmu.
Uran w tym znaku krytycznie aspektowany zapowiada nieszczęśliwe przypadki, tragicznie kończące się, bo nawet śmiercią oraz zapowiada taka konstelacja śmierć przez morderstwo, porażenie elektrycznością, eksplozją, upadek, przysypanie gruzami walącego się domu, czy obiektu, zależnie od krytycznych aspektów i planet, które takie aspekty przekazują do Urana. Choroby organów płciowych, zboczenia płciowe i skłonności do samogwałtu (onanizmu).
URAN W ZNAKU STRZELCA

Zapowiada przy pomyślnych aspektach silnie rozwiniętą intuicję, sny jasnowidcze i dające realne obrazy rzeczywistości w dalszej nawet przyszłości, wizje i pewien rozmach do postępu we wszystkim; zamiłowanie do okultyzmu, nauk. studiów, które nie są pospolite i powszechne oraz łatwe; wynalazczość, religijność; uzdolnienia pedagogiczne i taki nauczyciel wznosi swoich uczniów na wyższe poziomy umysłu i ducha ludzkiego; wiele podróży i nie brak powodzenia w życiu oraz sprawach finansowych.
Uran krytycznie aspektowany w tym znaku, zapowiada dużą dozę ekscentryczności; skłonności do występowania przeciw prawu i religii, przeciw kościołowi i życiu towarzyskiemu, co w rezultacie daje konflikty z władzami i uwięzienia oraz różne kłopoty i nagłe zmiany w życiu, aż do przymusowego opuszczenia kraju i miejsca pobytu, wygnania, wykluczenia z życia zbiorowego, przesiedlenia przymusowego.
URAN W ZNAKU KOZIOROŻCA

Przy pomyślnych aspektach zapowiada posiadanie dużej ambicji, przedsiębiorczości, odpowiedzialności i konsekwentnego postępowania w życiu oraz oryginalne idee rodzą się jako pomysły w handlowych przedsięwzięciach, przynosząc sukcesy materialne i zadowolenie osobiste. Zainteresowania do elektryczności i techniki stwarzają pole do popisu oraz szansę do wybitności w tych kierunkach.
Uran krytycznie aspektowany, zapowiada w tym znaku błądzenie samowolę i upór, które jako cechy przyczyniają się do upadku w życiu; w ciągłych konfliktach z wszystkimi upływa życia większość znaczna, jak w zgodzie i pokoju; ciągłe gniewy, skłonność do kłótni szczególnie z krewnymi; wiele niepokoju w życiu osobistym udziela się również i na zewnątrz otoczeniu i wiele zmartwień; ciągłe zmiany zawodu, stanowisk zajmowanych.
URAN W ZNAKU WODNIKA

W tym znaku Uran jest w tzw. swoim domu i tym samym dobrze aspektowany zapowiada - ponieważ posiada w Wodniku najlepszą pozycję zodiakalną - silną intuicję; oryginalność, a wszystko będzie nastawione na prace dające trwałe pomniki czynności i myśli nieprzeciętnej; łatwo pokonywane są przeciwności i trudności życia; dużo przyjaciół; brak jednak nierzadko samodzielności, ale ludzie z taką konstelacją nie zwracają uwagi na osobiste korzyści i przyjaciele chętnie im pomagają; dużo zdolności konstrukcyjnych i wynalazczych.
Uran krytycznie w tym znaku aspektowany zapowiada: ambicję, szybko powstającą złość i gniewy, pomyłki i wynikające z tego powodu straty i zmartwienia, zwłaszcza przez osoby z którymi są utrzymywane związki przyjaźni w życiu; przyjaciele będą często wykorzystywać oraz okażą się bardzo interesowni.
URAN W ZNAKU RYB

Pomyślnie aspektowany zapowiada zamiłowanie do okultyzmu i nauk ezoterycznych: wiele przyjaciół i towarzystwa ludzi, którzy ułatwiają wszelkie studia, oraz uczenie się w ogóle.
Uran krytycznie w tym znaku aspektowany, zapowiada mediumizm, zaburzenia psychiczne, poza tym osoby z takimi konstelacjami łatwo ulegają pomyłkom, zamieszaniu, skandalom oraz są podatne do wykonania samobójstwa; w uczuciach te osoby nie są szczęśliwe i sprawy małżeńskie stwarzać będą liczne przykrości, względnie rozłączenia przymusowe i niezależne od woli obu stron.

URAN W ASPEKTACH Z INNYMI PLANETAMI


URAN W SEKSTYLU LUB TRYGONIE Z NEPTUNEM

Okultyzm, mistycyzm i w tych kierunkach zdolności; w X domu aspekty te zapowiadają kierownictwo i przewodnictwo w życiu narodowym, społecznym, oraz genialność w tej dziedzinie. Orientacja w świecie ducha, wizje, sny prorocze, siły lecznicze, zwłaszcza magnetyczne, silna intuicja, liczne podróże odbywane w rzeczywistości oraz w wyobraźni; silne wola, zdolności organizacyjne; osoba z tymi aspektami zawsze jest na pierwszym planie w każdym zawodzie.
URAN W PARALELI LUB KONIUNKCJI Z NEPTUNEM

Aspekty słabsze i przy złych aspektach od innych planet - znaczenie jak przy kwadraturze, przy pomyślnych - jak przy sekstylu; przy tym duże zależności od znaku zodiakalnego i domu na które pozycje tych planet wypadają.
URAN W KWADRATURZE LUB OPOZYCJI DO NEPTUNA

Nieszczerość, zwodnicza siła tych aspektów zwodzi w sprawach życiowych, przy tym gubi się dobrą opinię, szacunek do otoczenia i powstawanie zamieszania jest charakterystyczne.
Nagle przewroty handlowe, nieszczęścia w podróży, medialność i niepowodzenia w zdrowiu przez medialność i przejmowanie chorób od innych; wiele złych i ponurych przeczuć, które nie spełniają się z resztą, ale za to pod ich wpływem słabnie wola i rozum ulega w swej pracy zwolnieniu; brak ciszy, spokoju i zadowolenia.
Sekstyl jest słabszy w swej potencji od trygonu, tak samo kwadratura od opozycji.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
noname1
Znak lepszych czasówDołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 1091
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 1/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 23:49, 18 Lut 2012    Temat postu:

Aspekty Urana
Podczas gdy aspekty Saturna pokazują obszary, gdzie posiadamy niewielką wolność i w których musimy zdyscyplinować określony sposób ekspresji, aspekty Urana po¬kazują, gdzie musimy coś odkryć, eksperymentować z czymś nowym, różnicować i stawać się, przy pełnej obiektywności, bardziej wrażliwymi na prawdę. Wszystkie aspekty Urana z planetami osobistymi wskazują obszary naszego życia, gdzie posiadamy silny pęd do osiągnięcia nieskrępowanej wolności naszej ekspresji i gdzie czujemy potrzebę stałego podekscytowania i eksperymentowania. Występuje to w tych ob¬szarach życia, w których chcemy być różni od kogokolwiek innego, w których chcemy szerokiego zakresu niezależności od więzów tradycji i przeszłych uwarunkowań i w któ¬rych często występują znaczące możliwości wykazania oryginalności, inwencji i obiektywności otwartego umysłu. Wprawdzie mamy tu do czynienie ze zdolnością do pozytywnego sposobu ekspresji osoby, u której uraniczne wibracje dotykają pewnych wymiarów jej życia (innymi słowy posiadającej Urana w ścisłym, silnym aspekcie z którąś z planet osobistych lub z ascendentem), jednak powinniśmy pamiętać, że Uran reprezentuje wysoce napięte, kapryśne i szybko zmieniające się wibracje. W ułamku sekundy mogą ulegać one zmianie (lub ponownej polaryzacji) z jednej krańcowości w drugą, a stała potrzeba ekscytacji i częstych, bezcelowych zmian może prowadzić do samowoli, braku cierpliwości i fanatyzmu. W rozważanych aspektach Urana, tak jak w przypadku innych planet transsaturnicznych, ocenianie poszczególnej konfiguracji jako a priori mogącej się wyrażać konstruktywnie lub destruktywnie jest zwodnicze, dlatego bardziej niż jakakolwiek inna planeta, Uran reprezentuje poziom świadomości, przy którym myślimy i działamy w kategoriach „zarówno... jak i...” a nie „albo... albo...”. Innymi słowy, osoba uraniczna zwykle przejawia któryś z dwóch biegunów: pozytywny lub negatywny; a może wykazywać obydwa równocześnie!
Aby skupić się na istocie aspektów Urana możemy przyjąć pewne zasady:
a) aspekty Urana przejawiają pewien rytm skurczowy aktywności i przepływu energii; może on zmienić się w jednym momencie i jest całkowicie nieprzewidywalny. Ponadto, twórczym przejawom energii Urana zwykle towarzyszą mniej pożądane cechy uraniczne.
b) Powiązanie Urana z aktywnością skurczową wyjaśnia wiele fizycznych dolegliwości, które zgodnie z poglądem dr Williama Dawisona wynikają ze skurczów. Energia Urana jest wyjątkowo dotkliwa dla ciała fizycznego, każdy, kto jest szczególnie dostrojony do Urana powinien u siebie wykształcać specjalne sposoby radzenia sobie ze stałym napięciem, które energia Urana wprowadza do układu nerwowego.
c) Uran elektryzuje wszystko, czego dotyka. Dlatego każda planeta osobista w dowolnym, ścisłym aspekcie z Uranem jest naelektryzowana, przyspieszona i związana zarówno z wysokonapięciowymi błyskami olśnienia, jak i wstrząsającymi impulsami i doświadczeniami. (Wydaje się, że powiązanie Urana z elektrycznością ma charakter nie tylko dosłowny, ale i przenośny, jako że odkrycie Urana rozpoczęło erę globalnej komunikacji wykorzystującej technologię elektroniczną i jako że osoby uraniczne są znane ze swojego rozkoszowania się robieniem rzeczy szokujących i wyrywających innych z letargu tradycji).
d) Obiektywność i bezprzedmiotowa wolność są w pewnych sytuacjach cechą pozytywną. Jakkolwiek nastawieniu temu często towarzyszy brak osobistego ciepła, a nawet chłodna obojętność – zarówno wobec innych, jak i wobec własnych, głębszych uczuć. Zależy to głównie od zaangażowanych znaków.
e) Nie można Urana w sposób ostateczny skonkretyzować, czy poddać sztywnej klasyfikacji, ponieważ łamie on wszelkie zasady i jest silnie związany z ego rozkoszującym się porzucaniem wszelkich konwencji.
f) Transformacyjne znaczenie aspektów Urana może być podsumowane w stwierdzeniu, że Uran wspomaga cel radykalnej polaryzacji indywidualnych postaw w poszczególnych obszarach życia i radykalnego odcięcia się od wszelkich pozostałości przeszłych wzorów życia. Otwiera on nas na nowe obszary doświadczenia albo przez radosne podekscytowanie, albo przez wstrząs przejść traumatycznych; ale taką czy inna drogą, czy to nam się podoba czy nie, jesteśmy konfrontowani z wolnością eksperymentowania z nowymi sposobami życia.
Rozważając następujące niżej wzajemne wymiany planetarne (aspekty z poszczególnymi planetami osobistymi), chcę przede wszystkim skupić się na cechach energii i doświadczenia symbolizowanych przez każdy z tych układów. (...)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vil73
Rozbrykana Kobyła ModeracjiDołączył: 14 Gru 2012
Posty: 4869
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 50 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: podwarszawka
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 19:58, 14 Lut 2013    Temat postu:

według [link widoczny dla zalogowanych]

Dominanta - Uran
Jeśli jedną z planet dominanujących w twym horoskopie jest Uran, w astrologii określa się ciebie jako 'typ uranowy': przeważają tu wartości osobiste. Wewnętrzna pewność zasila nieugiętą wolę i chęć zwrócenia uwagi na siebie, jak również dążenie za swymi przekonaniami. Planeta ta wzywa do działań z naciskiem na przedstawienie swojej prawdy i zaczęcie osobistej rewolucji. Bardziej niż inni ludzie gotów jesteś do utrzymania pewnego stopnia autonomii w każdych okolicznościach, i często okazujesz swój indywidualny charakter. By osiągnąć swój ideał wolności i niezależności, czasem możesz zachowywać się jak despota; próbujesz przekonywać i narzucać swoje poglądy, zarówno w sposób łagodny jak i zdecydowanie. Niezależnie od elastyczności twych zachowań, pewne sytuacje wymagają bezwzględnej stanowczości oraz bezkompromisowej, szczerej i prostolinijnej postawy. Ludzie mogą krytykować cię za bezkompromisowość i określać jako 'twardogłowego'. Opinie obcych nie mają znaczenia! Najistotniejszą sprawą jest to, że działasz z pełną świadomością i osiągasz swe podstawowe cele. Bardziej niż ktokolwiek inny wiesz, jak użyć swej siły woli i nieustannie skupiać energię na precyzyjnym celu, bez względu na możliwe konsekwencje. Mówiąc o zaletach, należy wspomnieć tu zdecydowane poczucie odpowiedzialności, innowacyjny umysł otwarty na nowoczesne techniki i idee, jak również naturalną samodyscyplinę, pokonującą liczne przeszkody. Dlatego ludzie mają świadomość, że zaszczuwanie cię nie ma sensu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blackruby
Mistrzowski numerekDołączył: 28 Sie 2011
Posty: 7923
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 7:32, 08 Lis 2014    Temat postu:

Mili255 napisał:
Zawody Urana.
Okultyzm, astrologia. Oprócz tego Uran lubi fizykę, matematykę. Ponieważ Uran wiąże się z niebem i kosmosem, reprezentuje również astronomię, astronautykę, lotnictwo. Uran wiąże się też z elektrycznością. Polaryzacja uraniczna symbolizuje polaryzację elektryczną. Stąd wszystko, co się wiąże z energią, wiąże się też z Uranem. Np. system wytwarzania i przesyłania energii, urządzenia elektryczne. Elektrotechnicy to są zawsze ludzie z mocnym Uranem.
Gdy człowiek ma w karcie negatywny aspekt Urana – często psują mu się urządzenia elektryczne. Można to prześledzić na tranzytach. Gdy ma miejsce tranzyt do natalnego Urana (np. od Marsa), psują się urządzenia elektryczne, robią się zwarcia lub w ogóle poraża człowieka prądem.
Elektronika.
Uran symbolizuje też wysokie góry, stąd alpinizm znajduje się pod jego wpływem. Ludzie spod znaku Urana niekiedy wykonują tak niebezpieczny zawód kaskadera. Chociaż w tym przypadku obecny również jest duży wpływ Plutona. Oprócz tego, wszystko, co wiąże się z przemysłem motoryzacyjnym. Zawodem Urana jest przetwórstwo i obróbka aluminium, ponieważ aluminium jest metalem Urana.
W ciele ludzkim Uran rządzi korą mózgową, rządzi też wyższą działalnością psychiczną i przede wszystkim jest związany z aktywnością „trzeciego oka”, tj. funkcją szyszynki i przysadki. Stąd oczywisty jest jego wpływ na poznanie nadzmysłowe, telepatię, jasnowidzenie.
Intuicja wiąże się ze wszystkimi trzema wyższymi planetami, jak też wszystkie inne zdolności paranormalne, które Saturnowi wydają się niemożliwymi.
Jeśli natomiast człowiek nie realizuje swych zdolności uranicznych, Uran przejawia się w nim jako wybuchowość, nerwowość, drażliwość. Często z Uranem wiążą się uszkodzenia czaszki, wstrząs mózgu. Epilepsja jest bardziej chorobą Plutona.
Wszystkie przewroty w nauce, sztuce, kulturze są związane z Uranem. Architektura uraniczna to Le Corbusier, czyli wieżowce. Uraniczne malarstwo to konstruktywizm, malarstwo abstrakcyjne. Muzyka – dodekafonia. Muzyka elektroniczna, komputerowa.
Praktycznie we wszystkich współczesnych naukach nastąpił przewrót zawdzięczany Uranowi. W biologii takim przewrotem była genetyka, w fizyce i chemii – mechanika kwantowa i współczesna fizyka jądrowa, w filologii – strukturalizm.

Kolor Urana – srebrzysty lub zielony jak u Księżyca, ale najczęściej jest mu przypisywany kolor aluminium. Czasem przypisuje mu się najciemniejsze odcienie fioletu, z pogranicza fioletu i czerni. Mnie osobiście jego barwa widzi się jako bardzo intensywny błękit nieba. Mówi się, że takie jest niebo nad Włochami. Nie wiem, nie widziałem.
Odzież Urana jest oryginalna, jest mieszanką różnych stylów, ponieważ swojego konkretnego stylu Uran nie posiada. Nie mają też planety wyższe i swej nuty, wykraczają one poza granice zwykłej oktawy.
Najbardziej jaskrawym przejawem Urana jest błyskawica, wyładowanie atmosferyczne
Lewin W. Wykłady


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vil73
Rozbrykana Kobyła ModeracjiDołączył: 14 Gru 2012
Posty: 4869
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 50 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: podwarszawka
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 4:56, 27 Lut 2015    Temat postu:

hed mnie pytala... wrzucam tu dla wszystkich i wiedzy ogólnej
enjoy Smile

(wg astrocom)
TRANZYT Uran opozycja Pluton - Gruntowne przemiany
Czas teraz na gruntowne przemiany - nie tylko twej świadomości, ale też sytuacji w jakiej żyjesz. Z wolna rozwijające się okoliczności wymuszają obecnie na tobie poważną zmianę. Jeśli jesteś elastyczny, będziesz mógł rozpocząć zupełnie nowy etap życia (choćbyś myślał, że czas na 'zaczynanie od nowa' już minął). Doświadczysz narodzin nowej świadomości; będziesz w stanie radzić sobie ze swym życiem, nieskrępowany starymi i ograniczającymi wzorcami myślenia.
Ale jeśli nie umiesz dostosować się do tego ze swobodą, nadejdzie okres wielkiego zamieszania i stresu - gdy będziesz próbował kurczowo chwytać się spraw, warunków i relacji, nie pełniących już w twym życiu żadnej realnej funkcji. To, co próbujesz zachować nie jest rzeczywiste... to tylko złudzenie.
Impuls do przemian może przyjść poprzez osoby, sprawiające wiele denerwujących 'niespodzianek' ukazujących, iż twe życie nie jest już tym, czym było. Kluczem do zrozumienia jest tu to, że proces ten tak naprawdę nie jest dla ciebie zły; denerwujący jest tylko z początku, póki nie dasz się ponieść biegowi zdarzeń. Może być on dość ciekawy i zapewne znów wniesie w twe życie powiew młodości... Na szczęście masz w sobie teraz dość rozumu, by odpowiednio sobie z nim poradzić.

(wg astrotheme)
TRANZYT Uran koniunkcja Słońce - Swoboda działania
Okres ten może być decydujący. To co leżało w sferze potencjalności - teraz staje się priorytetem, nieuniknionym i oczywistym celem. Wiesz, dokąd zmierzasz i jak osiągnąć swe cele. Konkretnie, nieoczekiwany element może radykalnie zmienić charakter twej działalności. Wczorajsze wątpliwości nagle znikają na rzecz dzisiejszych pewników. Upraszczasz, czasem zbytnio... To nie ma znaczenia! Bierzesz na siebie obowiązki i okazujesz determinację. Przedstawiasz swe osobiste wybory i to, kim naprawdę jesteś.
Przy tym ułożeniu planet tempo nagle przyspiesza i stawia cię w obliczu bezprecedensowej alternatywy. Musisz reagować, czasem w niezwykły lub nowatorski sposób. Okres ten sprzyja wszelkim dużym przedsięwzięciom i radykalnej transformacji. Tutaj jak i wszędzie, twa sytuacja życiowa przyspiesza (lub hamuje), byś kategorycznie zmienił kurs. Ale w każdym przypadku dążysz do konkretnego wyrażenia swych ambicji. Ktokolwiek próbuje pokrzyżować twe plany, wpada w tarapaty! Nie pozwolisz, by ktoś lub coś osłabiło twe przekonania; wolisz katastrofę niż poddanie się. Oczywistym zagrożeniem jest twój potencjalny ekstremizm, prowadzący w ślepy zaułek. Ale czujesz, że możesz podjąć ryzyko.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Audrey
Wschodząca gwiazdaDołączył: 14 Lut 2014
Posty: 6568
Przeczytał: 29 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 8:02, 27 Maj 2015    Temat postu:

Astrologia: Położenie Urana w horoskopie urodzeniowym

Czy da się lubić Urana?
Na pewno jest nieprzewidywalny i lubi zmiatać z powierzchni to, co stare i niepotrzebne. Tranzyt tej planety z Wenus (opozycja i kwadratura) rozbija wszelkie związki. Cena, jaką trzeba ponieść po przejściu Urana, jest czasami dość duża.

Ale… Uran to również nowe pomysły, przebłyski geniuszu i zrywanie kajdan. Jego obecność pozwala podążać za marzeniami.

Oto krótka charakterystyka pozycji Urana w poszczególnych znakach zodiaku w horoskopie urodzeniowym.

Sprawdź, czy opis ten pasuje również do Ciebie.

Jeśli nie wiesz, w jakim znaku zodiaku znajduje się Twój Uran, wykonaj swój bezpłatny horoskop astrologiczny. W tym celu musisz się zarejestrować i podać swoją datę i miejsce urodzenia. Jeśli będziesz chciał mieć dostęp do pełnej treści – możesz ją dodatkowo wykupić za 7,87 zł. Treść skrócona – jest bezpłatna dla wszystkich.

Uran w znaku zodiaku Baran

Uran w Baranie sprawia, że dość często powiesz coś, zanim pomyślisz. Nie robisz tego nawet złośliwie, po prostu taki już jesteś. Tym niemniej nie przysparza Ci to przyjaciół. Na całe szczęście rekompensujesz to swoją inteligencją i bystrością umysłu.
Szybko i sprawnie potrafisz łączyć fakty i tam gdzie inni się gubią, Ty już masz właściwą odpowiedź.
To położenie Urana daje również zdolności i wyczucie w sprawach finansowych i zawodowych. Pieniądze zazwyczaj się Ciebie trzymają, z resztą potrafisz znaleźć sposoby, aby nie cierpieć na ich brak. Oczywiście chciałbyś mieć więcej, ale to już kwestia natury ludzkiej.
Cenisz ludzi, którzy, podobnie jak Ty, potrafią otworzyć się na nowości i nie ukrywają swojej oryginalności. Powinieneś podróżować, inwestować w nowe technologie, badania, prowadzić naukowe ekspertyzy.

Uran w znaku zodiaku Byk

Uran w Byku obdarza zdecydowaniem i uporem w dążeniu do celu.
Masz oryginalny umysł, który w połączeniu z dobrą intuicją daje Ci zdolności do wszelkiego rodzaju przedsięwzięć finansowych. Niejako szóstym zmyłem potrafisz przewidzieć, jaki będzie ostateczny rezultat, wynik określonego przedsięwzięcia.
Twoim minusem jest jednak to, że dość często nie wykorzystujesz swoich umiejętności. Cenisz swój uporządkowany świat i nie zawsze lubisz stawać do walki. Może to wynikać z Twojej wewnętrznej wrażliwości, miękkości. Na zewnątrz pokazujesz twardą skórę, w środku jesteś czułą i delikatną osobą.
Z tym położeniem Urana od czasu do czasu wypadałoby wyjść i sięgnąć po swój sukces. Rezultat może pozytywnie zaskoczyć nawet Ciebie.

Uran w znaku zodiaku Bliźnięta

Uran w Bliźniętach daje jednostki o niezwykle oryginalnym, twórczym umyśle.
Masz bardzo dużo pomysłów, które z powodzeniem możesz przenieść na rzeczywiście realizowane przedsięwzięcia.
Możesz działać praktycznie we wszystkich dziedzinach nauki, istotne jednak aby Cię one w pewnym sensie bawiły. Nuda i monotonia intelektualna dla tego położenia Urana jest najgorszym złem, jakie można sobie zgotować.
Staraj się rozwijać zainteresowania i pasje, a będziesz szczęśliwym człowiekiem. Co równie istotne, nie zaniedbuj kontaktów z ludźmi. Spotkania i rozmowy dostarczą Ci niezbędnej podniety intelektualnej, a jednocześnie kształcą oraz rozwijają.
Możesz odbywać liczne podróże, z korzyścią dla siebie.

Uran w znaku zodiaku Rak

Uran w Raku wprowadza trochę zamieszania do Twojego życia domowego. Rak pragnie stabilnego bezpiecznego gniazdka, a Uran nie do końca na to pozwala. Na tym polu mogą zachodzić różne nieprzewidziane wydarzenia, które na pewno dodadzą kolorów. Jakich? To zależy już tylko od tego, w jaki sposób na nie spojrzysz i spróbujesz sobie z nimi poradzić. Wszystko będzie dobrze, jeśli dodasz sobie optymizmu i wiary.
Masz oryginalny sposób myślenia o prawach człowieka. Świetnie sprawdziłbyś się w roli obrońcy pokrzywdzonych. Twój humanitaryzm i empatia mogłaby być tarczą dla tych, którym się w życiu nie powiodło.

Uran w znaku zodiaku Lew

Uran w Lwie daje Ci pragnienie uczynienia czegoś, co zyska przychylność i uznanie innych. Ważne jest, aby ludzie Cię podziwiali i szanowali.
Twoje życie miłosne może być zmienne i różnorodne, niejednokrotnie sam będziesz je komplikował, tym niemniej, czyż niebezpieczeństwo i ekscytacja nie idą ze sobą w parze?
Poglądy i opinie, które głosisz, mogą być nie do końca rozumiane przez innych, ale Lew w Uranie musi wykazywać swoją wyższość i władzę.
Zawierane przyjaźnie mogą być oryginalne i twórcze dla Twojego umysłu. Jesteś serdeczny, otwarty, a dla ludzi, których kochasz i cenisz, potrafisz zdobyć się na największe poświęcenie. Uran przydaje Lwu oryginalności, Lew Uranowi – próżności.

Uran w znaku zodiaku Panna

W tym położeniu Uran dodaje analitycznej i krytycznej Pannie oryginalności i otwartości w myśleniu. Twój umysł jest lotny, krytyczny, potrafi z łatwością łączyć fakty w jedną całość. Na zewnątrz możesz być postrzegany jako osobnik ekscentryczny, ale będący w stanie urzeczywistnić swoje wizje.
Często interesujesz się sprawami zdrowia i diety, a także ekologii czy ochrony środowiska. W tym temacie Twoja wiedza i spojrzenie mogą wybiegać daleko w przyszłość.

Uran w znaku zodiaku Waga

Uran w Wadze obdarza bogatą wyobraźnią i zdolnościami artystycznymi. Możesz zawierać oryginalne, twórcze przyjaźnie, które będą stanowić natchnienie do Twojej pracy.
Tak naprawdę powinieneś realizować się i spełniać poprzez swoją pracę.
Masz skłonność do wchodzenia w nietuzinkowe relacje partnerskie, które mogą być niezrozumiałe lub nawet nieakceptowane przez otoczenie. Magnetyczny czar i urok przyciągają do Ciebie ludzi.
Potrafisz tak ubrać swoje pomysły, że mogą one stanowić natchnienie dla innych.

Uran w znaku zodiaku Skorpion

Uran w Skorpionie sprawia, że jesteś trochę dziwną, tajemniczą jednostką. Charakteryzuje Cię wewnętrzna siła dzięki której potrafisz walczyć o swoje prawa. Często nie zdajesz sobie nawet z niej sprawy, do czasu, aż nie zetkniesz się z trudną sytuacją.
Twoje pokłady energii pozwalają Ci na pokonanie stanu, kiedy ciało już nie ma siły, ale duch idzie dalej. Często Uran w Skorpionie ujawnia zdolności do samo-regeneracji.
Potrafisz myśleć w sposób oryginalny i patrzeć na wiele spraw inaczej niż czyni to większość ludzi. W ten sposób, to co widzisz nie jest tym samym co spostrzegają inni. Taki otwarty punkt obserwacji sprawia, że chadzasz własnymi drogami.
Do związków i spraw miłosnych podchodzisz w sposób otwarty. Cenisz swoją niezależność i jakakolwiek próba uwięzienia Cię – kończy relację. Potrzebujesz czuć się wolny. Świadomość swobody, możliwości wyboru – jest dla Ciebie bardzo ważna.

Uran w znaku zodiaku Strzelec

Uran w Strzelcu daje Ci otwarty, postępowy umysł oraz wyobraźnię, która potrafi przewidywać co w przyszłości może być użyteczne i pozytywne.
Jesteś śmiały, bezpośredni, lubisz nowości – rozwijają Cię one i kształcą. Możesz podróżować i w ten sposób poszerzać swoją wiedzę. Świetnie sprawdzisz się jako pracownik naukowy, badacz, choć atmosfera środowiska akademickiego może być dla Ciebie zbyt skostniała i konserwatywna.
Twój intelekt jest bystry, sposób bycia serdeczny i to otwiera przed Tobą wiele drzwi. Żeby dotrzeć do celu – musisz działać i próbować, a na pewno się uda.

Uran w znaku zodiaku Koziorożec

Uran w Koziorożcu daje Ci duże życiowe możliwości na zdobycie eksponowanego stanowiska i odniesienie sukcesu w tym co robisz. W celu osiągnięcia tego, nie zawsze jednak będziesz miły i sympatyczny dla innych.
Cechuje Cię pewnego rodzaju oschłość i chłód, który może odstraszać ludzi.
W Twoim życiu mogą zdarzyć się okresy kiedy Twój charakter będzie szczególnie trudny. Nie czynisz tego nawet specjalnie, tak po prostu wychodzi. Cena sukcesu.
Myślisz w sposób logiczny i analityczny, co sprzyja szybkiemu radzeniu sobie z napotkanymi problemami i przeciwnościami.
Jako partner można na Tobie polegać, dbasz o domowy budżet, tym niemniej w miłości jesteś raczej chłodny choć stały. Dobrze jeśli Twoje pozostałe aspekty horoskopu wprowadzają czułość i ciepło do Twojego charakteru.

Uran w znaku zodiaku Wodnik

Uran w Wodniku daje Ci ogromne pokłady niezależności i potrzeby wolności. W tym znaku Uran jest u siebie, dlatego ujawnia wszystkie cechy Wodnika.
Jesteś otwarty na wszystko co nowe, twórcze, niezwykłe. Masz umysł naukowca i spokojnie możesz realizować się w tego typu profesjach. Twoja dociekliwość, zdolności intelektualne pozwalają Ci na poszukiwanie twórczych i nowatorskich rozwiązań.
Dobrze się czujesz w towarzystwie osób podobnych do Ciebie, które wyznają zbliżony do Twojego światopogląd.
Lubisz patrzeć w przyszłość i tam poszukiwać miejsca dla siebie.

Uran w znaku zodiaku Ryby

Uran w Rybach daje Ci upodobanie do ludzi niezwykłych, nietuzinkowych, często odbieranych przez otoczenie jako dziwacy i ekscentrycy.
Potrafisz z nimi rozmawiać, dobrze się czujesz w ich towarzystwie. Może to po części wynikać z Twojej chęci na zdobywanie nowych doświadczeń na poziomie umysłu.
Masz bujną wyobraźnię, często pozorne sny. Potrafisz tworzyć wizje przyszłości.
Uran w Rybach przynosi również zdolności bioenergoterapeutyczne, umiejętności wróżenia i samo-regeneracji.
Boisz się przyszłości, najczęściej zamartwiając się zupełnie niepotrzebnie.
Masz potrzebę wchodzenia w okresy samotności – izolacji. Jest to niezbędne dla Twojej równowagi psychicznej. Pamiętaj jednak o tym, aby nie trwały one zbyt długo.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Noweezo Strona Główna -> Planety, planetoidy, gwiazdy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin